Головна Новини Міжнародний день акварелі

Міжнародний день акварелі

23.11.2020 16:26

23 листопада відзначається Міжнародний день акварелі (World Watercolor Day). Ініціатором установи свята став мексиканський художник Альфредо Гуаті Рохо (ісп. Alfredo Guati Rojo, 1918-2003). Саме він, будучи видатним художником-акварелістом, а також переконаним у тому, що акварель здатна не гірше живопису маслом передавати красу світу, у 1991 році запропонував щорічно 23 листопада проводити Міжнародний день акварелі.

Багато в чому завдяки зусиллям цієї людини, у другій половині ХХ століття відроджується цікавість до акварелі. Сам Альфредо Гуаті Рохо першим заснував Товариство акварелістів Мексики, Музей акварелі, а потім сприяв поширенню подібних товариств у інших країнах.

Знаковою подією в історії акварельного живопису стає винахід у Китаї у ІІ столітті паперу й використання його в якості основи для картин і малюнків. Саме звідти бере свій початок акварель. Поширення в Європі ця техніка живопису отримала значно пізніше: в XVII столітті.

Назва вказує на вид фарб, що використовують у цій техніці живопису. Це фарби, основою для яких служать розчинні у воді речовини – клеї рослинного походження. Використання подібних фарб дозволяє досягти ефекту легкості зображення, плавних переходів. Досягненню такого ефекту сприяє і використання паперу в якості основи картини, а також його попереднє зволоження.

Кращим папером для акварелі вважається ватман, бристольский картон і торшон. Повертаючись до фарб, що використовуються в акварельному живописі, варто відзначити, що до їх складу, крім водорозчинної клейової основи та барвника, входять речовини, які забезпечують фарбі пластичність, а також захищають від цвілі, поява якої можлива з огляду на природність походження елементів складу фарби (фенол).

Сучасні художники, які працюють у техніці акварелі, використовують не тільки класичні акварельні фарби й пензлі, а й акварельні олівці, воскову крейду для опрацювання окремих елементів і фрагментів картини.

Серед художників, які працювали в техніці акварелі, особливо виділяють А. Дюрера, Ван Дейка, К. Лоррена, Дж. Кастільоне. Наприкінці XVIII століття акварель набула поширення в Англії, щоправда спочатку це сталося серед аматорів, а не професійних художників. Популярності набула портретна мініатюра.

Серед видатних акварелістів-українців – уродженець Херсона, педагог, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Олексій Шовкуненко. Його ім'я носить Херсонський художній музей.

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031