Головна Новини Пам’яті Анатолія Толока

Пам’яті Анатолія Толока

03.06.2024 14:28

2 червня обірвалося життя Анатолія Степановича Толока - Народного артиста України, кавалера Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, легенди Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. Все своє життя він присвятив мистецтву та служінню українському театру. Був знаний не тільки в Херсоні, а й далеко за його межами. Харизматичний,  талановитий, унікальний актор був справжнім надбанням нашого міста. Анатолія Степановича впізнавали на вулиці та просили автограф. Він, дійсно, був народним як і за званням, так і за визнанням.

Його запрошували працювати в театри інших міст і країн, але він залишився вірний нашому місту. «У Херсоні мені добре, спокійно, тут мій дім, сім'я. Словом, залишився і не шкодую. А як я можу залишити свого глядача? У мене є таке правило: навіщо виходити на сцену, якщо не дивувати і не вражати глядача. Глядач мене і виховав, він був мірилом всіх моїх ролей», - говорив актор.

Анатолій Толок зіграв понад 200 ролей. Завдяки його талановитості, неперевершеному голосу та гарній зовнішності він міг зіграти будь-якого театрального героя. Серед його широкої палітри акторських робіт були: музичні, драматичні, трагедійні та комедійні. Такі як от: Іван у драмі «Дай серцю волю» М. Кропивницького; Герствуд у мюзиклі «Сестра Керрі» К. Памше; Цокуль у драмі «Наймичка» І. Карпенка-Карого; Саватій Гуска у комедії «Гусчин ковчег» М. Куліша; Дядя Мітя у комедії «Любов і голуби» В. Гуркіна; Тарас – «Тарас Бульба» М. Гоголя; Ярослав у виставі «Ярослав Мудрий» Івана Кочерги; Анхіс – «Енеїда» І. Котляревського; Князь – «Ромео і Джульєтта» У. Шекспіра тощо.

До того ж Анатолій Степанович знімався у художніх фільмах. У 2011 році зіграв роль циганського барона в телесеріалі «Провокатор», а ще знявся у фільмі «Маестро».

Образи, зіграні херсонським актором Анатолієм Толоком, надовго залишаться в нашій пам’яті!

Колектив Гончарівки щиро співчуває рідним і близьким Анатолія Степановича! Вічна пам’ять відомому актору!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
1011121314 15 16
171819 20 212223
24252627282930