Головна Новини Пам’яті вічно молодого музиканта

Пам’яті вічно молодого музиканта

13.03.2019 13:13

12 березня відбулась арт-зустріч «Одержимий піснею», присвячена пам’яті відомого українського композитора, лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, Героя України Володимира Івасюка.

За 30 років життя Івасюк створив 107 пісень, також він є автором 53 інструментальних творів і музичного супроводу до кількох спектаклів. Безпосередньо перед смертю він писав музику до опери про запорізьке козацтво, партитури якої зникли з портфеля, знайденого біля мертвого тіла композитора. Професійний медик, Володимир Івасюк добре грав на скрипці, фортепіано, віолончелі, гітарі, чудово виконував власні пісні.

Відійшовши у вічність, коли ще не мав сивини та навіть не встиг одружитися, він увійшов в історію України. Його пісні енергійні, ліричні, сягають традицій українського солоспіву і, разом із тим, – сучасні. Сучасні й для тих, хто почув їх учора, сьогодні, й для тих, хто слухатиме їх завтра.

Присутні дізналися про тернистий шлях, який пройшов композитор, і про те, чому так склалося його життя. Він був іншим – авангардним. Сьогодні він існує в нашій пам’яті, серцях, душах, піснях, мелодіях. Володимир Івасюк – представник саме того національно-свідомого та вільного українського суспільства, яке формувалося героїчною ціною. Для молодого покоління Володимир Михайлович – легенда, а для своїх сучасників він назавжди залишився у пам’яті живим і молодим.

Кожен з його творів має свою цікаву історію, і про кожну пісню з тих, які звучали з нашої сцени, присутні дізналися під час заходу. У виконанні солістів Херсонської обласної філармонії (Оксани Куртоглу, Яни Смирнової, Олексія Кари) та інших артистів прозвучали пісні-перлини української естрадної музики та інструментальні твори Володимира Івасюка. Серед них – і «Червона рута», написана Івасюком у 1970 році, яка є окремим культурним явищем у музиці. Вона настільки популярна, що стала народною. Ця пісня й сьогодні лунає у різних куточках світу, на неї створено десятки кавер-версій.

Приємно, що у залі цього дня було багато молоді, окрім людей, які є сучасниками композитора.

40 років минуло з дня трагічної загибелі митця. З’явилося нове покоління людей, а пісні Володимира Івасюка, як і раніше, бентежать наші серця.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 181920212223
242526272829