Головна Новини Пам’яті Зінаїди Колісніченко

Пам’яті Зінаїди Колісніченко

24.07.2021 11:56

Пішла з життя Зінаїда Павлівна Кольбік (Колісніченко) – Золотий голос України, прекрасна виконавиця народних пісень. 

Зінаїда Колісніченко народилася в 1950 році у Новопетрівці Високопільського району на Херсонщині. З малих літ її приваблювала краса нашого степового краю та народна пісня.

Одразу після закінчення Херсонського училища культури (1970) вона стала солісткою молодіжного вокально-хореографічного ансамблю «Веснянка» Херсонської обласної філармонії. З роками репертуар Зінаїди Павлівни збагачувався, але частіше вона виступала саме як солістка-виконавиця народних пісень.

У складі ансамблю та різних естрадних колективів співачка багато гастролювала, і скрізь дуже гаряче сприймали її теплий, зворушливий голос. Її артистизм, майстерність і природні дані допомагали доносити красу народної пісні до найвибагливіших. Зінаїда Павлівна працювала у різних філармонійних музичних програмах: естрадних бригадах, музичних лекторіях тощо. Приймала участь у тижнях мистецтв України на Кавказі, в Румунії. Багато разів нагороджувалася преміями, почесними грамотами, відзнаками, має багато подяк.

Про пісенну творчість Зінаїди Павлівни було знято два телевізійні фільми («Родом із Таврії», «Частувала шинкарочка»), вона неодноразово брала участь у телевізійних і радіопрограмах («Степова арфа», «Ранковий гість»). Яскрава професійна діяльність Зінаїди Павлівни була відзначена й у публікаціях багатьох періодичних видань (журнал «Степ», газети: «Ефір», «Советская Киргизия», «Наддніпрянська правда», «Вечірній Київ», «Джерела», «Голос України»). Вона – лауреатка конкурсу «Голос України», учасниця фестивалів «Молода Таврія» (1987), «Таланти твої, Україно» (1993). У 2002 році за плідну творчу роботу отримала Диплом стипендіата у галузі культури і мистецтва. Її голос, альт, даний Богом, – надзвичайного забарвлення й тембру – щоразу викликає у слухача хвилювання, радість або сльози. Зінаїда Колісніченко назавжди залишилася вірною своєму Таврійському краєві, прикипівши до нього серцем і душею. Понад 30 років свого життя вона віддала професійній сцені. Також багато часу Зінаїда Павлівна присвятила плідній праці на посаді старшого викладача кафедри вокалу та хорових дисциплін, викладаючи дисципліни «Вокал» та «Постановка голосу» в Херсонському державному університеті.

Ми глибоко cумуємо з пpиводу пеpедчаcної втpати нашої видатної землячки, талановитої співачки, добpої і cвітлої людини та виcловлюємо щиpі cпівчуття її pідним і близьким.  Пам'ять пpо неї завжди буде жити в наших cеpцях.

Зінаїда Колісніченко. Обіймаю піснею...

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930