Головна Новини Презентація книги Павла Підлипняка “Зустрічі з Миколою Братаном”

Презентація книги Павла Підлипняка “Зустрічі з Миколою Братаном”

24.03.2011 09:57

24 березня відбулася презентація книги Павла Підлипняка “Зустрічі з Миколою Братаном”. Павло Підлипняк — автор декількох книжок віршів, член літературного об'єднання “Кулішева криниця”, родом із села Носівці, що на Вінниччині, недалеко від села Рахнівка, батьківщини Василя Стуса. Коли відбувався мітинг-реквієм з нагоди сумного ювілею Василя Стуса, наш поет із Херсона їздив туди, виступав на мітингу. Місцева газета цитувала: “Він ще не раз зірве мовчання з наших уст”, — продекламував Павло Підлипняк. І у своїй книзі спогадів автор помістив розділ “Стусова криниця”, де бував Микола Іванович Братан, присвячував вірші, один із яких прочитав артист Херсонської обласної філармонії Любомир Солецький.
Так як до Стусової криниці линули люди, так до Миколи Івановича Братана горнулися ті, хто розуміється на слові. Відвідував спілку і Павло Підлипняк. І коли раптово Миколи Івановича не стало, Павло один із перших після довгих вагань насмілився видати книгу. Цінним додатком в книзі є вірші Павла Підлипняка з правками та експромтами Миколи Івановича.
Павло розповів, як відбулося знайомство з Миколою Івановичем. Виступив автор передмови Віктор Братан. Своє слово додав заслужений діяч мистецтв України Валерій Кулик. Тепло привітали автора працівники Херсонського обласного центру народної творчості В. Сапожникова, В. Шалигін на чолі з директором С. В. Аляб'євою.
Влад Кікоть, Людмила Руденко, Олена Петренко, Володимир Моргун читали вірші Павла Підлипняка: “Ідуть літа, біжать літа”, “Чи може ти мені наснилась”, “Вечоріє надворі”, “Мне бы слушать шум дождя», «Храни тебя Господь».
Не обійшлося без критики, яку вніс письменник, член Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Петро Питалєв. Підтримав автора, привітав квітами земляк, директор Білозерської школи №1 Антон Іванович Власюк.
Загалом зійшлися на тому, що ця книга є першою ластівкою, написана від душі і з великою любов'ю до письменника Миколи Івановича Братана.
Завершилася зустріч відеозаписом пісні М. І. Братана та композитора А. Шейченка “Різьблені ворота”.
 

Коментарі

Благополучный Владимир.
15.12.2013 08:21

Помогите связаться с П.Ф.Подлепняком., мы вместе учились в Томске, но уже много лет не общались, хотелось бы получить его адрес(электронный) почтовый. он наверное помнит г.Сарканд в Казахстане и нашего общего друга А.Морозова.

С уважением В.Г. Благополучный.

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
242526272829