Головна Новини Поетично-музичний вернісаж «У просторі національної духовності»

Поетично-музичний вернісаж «У просторі національної духовності»

11.11.2020 14:44

Саме з таким культурно-масовим заходом 10 листопада 2020 року завітала до Херсонської загальноосвітньої школи №30 команда активу артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. На заході учні восьмого та п’ятого класів мали змогу познайомитися з новітнім інноваційним проєктом, який діє при відділі мистецтв Гончарівки, ознайомитися з книгами із серії видань «Бібліотечка артлабораторії…» та відкрити для себе маловідомі сторінки з життя та творчості світочів українського мистецтва Івана Франка, Лесі Українки, Оксани Петрусенко, Юрія Шумського, Миколи Куліша, Дніпрової Чайки, Данила Крижанівського, Андрія Грабенка, Миколи Братана, Володимира Пузиренка, Наталії Коломієць, Анатолія Анастасьєва, Валерія Другальова, Валентина Плаксєєва  та багатьох інших, які завжди були в авнгарді товариства «Просвіта». Пригадали деякі їхні твори й добрі справи заради утвердження української мови на теренах багатостраждальної України. Просвітяни України своєю щоденною копіткою працею поступово і послідовно долають заборони і забобони, які вбивалися окупантами і зайдами різних мастей протягом майже чотирьох століть у свідомість миролюбивих українців. Вже понад півтора століття «Просвіта» і її прихильники долають постколоніальні атавізми. Але залишається, напевно, іще більше, щоб захистити родинну мову. Згадаймо, як нас застерігає Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». За ініціативи Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Президент України Леонід Кучма 1997 року затвердив Указ Президента України, згідно якого щорічно 9 листопада краяни святкують День української писемності та мови.

Школярі Херсонської ЗОШ №30 взяли активну участь у літературних квестах та поетичній вікторині, наснажились новими поетичними творами поетів «Української Хати» та насолодилися прекрасним виконанням українських естрадних пісень лауреатом всеукраїнських конкурсів вокалістів, знаним українським співаком Іваном Бурлакою. «Пісня про Херсон» композитора Андрія Білецького на вірші Олега Олексюка та пісня Павла Дворського на вірші Миколи Бакая «Горнусь до тебе, Україно» у виконанні Івана Миколайовича школярами були схвально сприйняті з гучними оплесками та вигуками «Браво!».

Приємно було поспілкуватися з учнями школи, де педагоги і дирекція навчального закладу дбають про умови навчання і дозвілля школярів та сприяють розвитку рівня знань та навичок своїх вихованців. Сподіваємося на подальшу співпрацю з педагогічним колективом школи та віримо у перемогу розуму і світла на теренах української Херсонщини.

                                   Олег ОЛЕКСЮК,
                                   заслужений працівник культури України,
                                   керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата».

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930