Головна Новини Презентація історичних романів епохи Гетьманщини

Презентація історичних романів епохи Гетьманщини

27.03.2023 19:13

В самому центрі Київського Подолу в Музеї Гетьманства, збудованого, до речі, за часів гетьмана Івана Мазепи, відбулася презентація історичних романів Оксани Зененко. 
О. Зененко – херсонська письменниця, випускниця Херсонського Державного Технічного Університету. Багаторічне захоплення авторки історією України й, зокрема, дослідження епохи Гетьманщини лягли в основу романів "Останній лицар гетьмана" й «Таємна місія гетьмана», які і були представлені читачеві. До речі, за роман «Останній лицар гетьмана» авторку нагороджено медаллю імені Олександра Довженка.
Письменниця розповіла про головних персонажів книг, про сюжети, які відкривають завісу визвольної війни, яку вели українці в XVII столітті проти Московії під проводом гетьманів Петра Дорошенка та Івана Мазепи. А також про важливі історичні події, що відображені в обох романах та їх вплив на наше сьогодення. Звернула увагу на  уроки історії, які, лишившись невивченими, болісно відгукуються у сучасному житті.
Додам, що після заходу з’явилося відчуття гордості за причетність до наших пращурів доби українського козацтва, відчуття української ідентичності, української сили духу, віри в Перемогу!
Зі свого боку я повідомила про те, що КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара"  спільно з Українським PEN Ukraine  та Департамент реалізації гуманітарної політики ХОДА, оголосила про  загальноукраїнський збір книжок для зруйнованих росіянами  бібліотек і культурних центрів Херсонщини, та попросила долучитися до акції всіх небайдужих. Наголосила на особливій потребі саме в літературі українських видавництв останніх років видання. На що письменниця з радістю відгукнулася та подарувала для читачів нашої книгозбірні роман «Останній лицар гетьмана»  з власним автографом.

С. Клименко  

Фото: Вадим Гнідаш 

 

Календар подій

1 2345 6 7
8910 11 121314
151617 18 192021
22232425262728
293031