Головна Новини Презентація книги М. Братана "Автографи"

Презентація книги М. Братана "Автографи"

24.09.2012 13:04

19 вересня о 15:00, в день святкування 140-річчя Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара, в актовій залі відбулася презентація книги Миколи Братана “Автографи”. У   ній  вміщено дарчі підписи на титульних сторінках видань відомого письменника, які він щедро дарував усім поціновувачам художнього слова.
На заході були присутні представники культури, мистецтва, письменники, студенти, школярі.   Більшість мали можливість висловитися з приводу подарованих їм автографів та продемонструвати книги, що були підписані автором. Серед них В. Загороднюк, А. Кичинський, В. Чуприна, В. Кулик, П. Питалєв, Л. Марченко, П. Параскевич, Т. Щерба та ін.
Унікальними виявилися 5 автографів на книзі “Смаглява Таврія”, підписані М. Братаном протягом 1962 - 2008 рр.  К. М. Савченко.
Народний художник України  В. Чуприна поділився з нами декількома кумедними історіями, пов'язаними з отриманням експромтів від письменника.
В. Кулик розповів про те, як він отримав свій перший автограф від Миколи Івановича.
Автографи письменника часто були дуже дотепними та влучно характеризували людей, яким він їх присвячував. Так, співаку Сергієві Шевцову, М. Братан присвятив такий автограф:
Ну що ти мене мучиш,
Бентежиш знов і знов:
Який канал не включиш:
Співа Сергій Шевцов.
На презентації співак виконав пісню “Метро” композитора  В. Другальова на вірші М. Братана, яка сколихнула представників молодшого покоління.
У залі були присутні також гості з Запоріжжя. Член національної спілки письменників України К. І. Сушко наголосив, що книга “Автографи” є унікальною в нашій країні, адже подібне зібрання ще не виходило в світ.
Презентацію книги завершила викладач музичної школи № 3 Марина Савєльєва, яка гарно й душевно виконала пісню І. Полєвікова та М. Братана “Приснилося небо”.
Але опубліковані експромти — це лише невелика кількість, яку вдалось зібрати, адже автографи розійшлися по всьому світові. Сподіваємося, в майбутньому вдасться зібрати більшість з них для видання другого збірника автографів відомого письменника М. І. Братана.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

1 23 4 567
8 9 10 11 12 1314
1516 17 18192021
22 23 2425 26 2728