Головна Новини Презентація книжок Руслана Горового

Презентація книжок Руслана Горового

29.06.2024 14:10

Бібліотекарка Гончарівки відвідала зустріч із відомим українським журналістом, письменником, режисером-документалістом, поетом, музикантом, співзасновником видавництва «ТаТиШо» та автором проєкту «Служба розшуку дітей» Русланом Горовим, яка відбулася в Чорноморській міській бібліотеці ім. І. Рядченка, з якою ми співпрацюємо.

Руслан Горовий – неординарна, оптимістична людина з великою душею та відкритим серцем. Київлянин з Конотопу, він зробив значний внесок в українську культуру.

Про його кінематографічну діяльність відомо, що він брав участь у дубляжі фільмів українською мовою, зокрема, німецької кінокомедії «Півтора лицарі». Сам знімає короткометражні та документальні фільми, зокрема, короткометражку "Страшна казка" за мотивами свого оповідання.

З 2013 по 2015 роки відбулися прем'єри документальних фільмів:

  • «Київський потоп», присвячений Куренівській трагедії, над яким Руслан працював майже рік.
  • Документальна стрічка «Система» змальовує побут службовців пенітенціарних установ Півдня України.
  • «Укропи Донбасу», яка висвітлює події на Сході України з точки зору лояльних нашій державі луганчан. Головний герой стрічки пережив арешт і катування з боку незаконних військових формувань ЛНР за свою громадянську позицію.

У 2020 році Руслан став режисером фільму «Трохи нижче неба», який розповідає про загиблих бійців 80-ї ОДШБ.

За творами Руслана Горового втілені театральні постановки, серед яких «Гагарін і Барселона» та «Бери од жизні всьо». У 2020 році театр «Ампулка» випустив постановку «Чуваки не святкують, або Ukrainian» за його мотивами.

З перших днів війни Руслан волонтерить і допомагає захисникам. Він би сам пішов воювати, але має певні проблеми зі здоров'ям. Багато подорожує, презентуючи свої книги та збираючи кошти для української армії. Під час зустрічі він розповідав про те, як волонтерство стало частиною його життя, що він бачив на деокупованих територіях, і як творчі вечори допомагають людям духовно. Руслан також відзначив важливість бібліотек, особливо зараз.

Автор поділився з присутніми історіями про свій письменницький та режисерський досвід, розповів про те, що його надихає та звідки він черпає ідеї для своїх книг. Пан Руслан з легкістю зачаровував публіку своїми розповідями та відверто відповідав на запитання.

Руслан Горовий пише оповідання та повісті на основі реальних історій. Читання творів з вуст автора сприймалося по-особливому: потужна енергетика, щирість, емоційність вражали та знаходили відгук у кожного. Це справжнє українське слово сучасності.

Одна з книжок, яку він зачитав, називається «Жили собі люди». Це його перше документальне видання, в якому він зафіксував те, що бачив на деокупованих територіях. «Ця книжка – присвята всім, хто вже не може розказати свою історію, тим, кого вбили російські окупанти», – написав у передмові автор. Ще одна книга, зачитана автором, – "Гагарін і Барселона", передмову до якої писав Андрій Кузьменко (Скрябін).

Його розповіді були надзвичайно зворушливими, що не залишило байдужими жодного з присутніх. Багато відвідувачів не могли стримати сліз, слухаючи ці проникливі історії.

Читати його прозу можна з будь-якого місця, будь-якої сторінки. Це книги нашого буття, як в тій Первісній Книзі. «І була собі Україна, і жили в ній Люде...». У збірках — історії, які, як говорить автор, залізли під шкіру останнього року, як болючі скабки.

На завершення зустрічі Руслан Горовий потішив усіх смішним оповіданням «Вуса», яке викликало щирий сміх у залі. Окрім того, він представив дві дитячі книжки, написані його дружиною Людмилою Горовою, авторкою поезії "Сію тобі в очі", яка увійшла в однойменну збірку. Текст поклав на музику гурт "Angy Kreyda".

"Скільки зробиш, враже,

Кроків по Вкраїні –

Стільки твого ляже

Роду в домовині!

Стане на півсвіту

Чорного пристріту,

Буде тобі, враже,

Так, як Відьма скаже!".

"Це потужний вірш, – говорить Руслан Горовий. – Мова ж йде про те, що скільки ворог зробить, стільки йому й повернемо".

Зустріч залишила незабутні враження і глибокий слід у серцях відвідувачів.

А ще ми пропонуємо вам переглянути відео оповідання «Мальви»  з книги "Про Людей" Руслана Горового. Читає Ада Роговцева.

Календар подій

1 2345 6 7
8910 11 121314
151617 18 192021
22232425262728
293031