Головна Новини «Приазовський край Херсонщини»: у бібліотеці презентовано творчу виставку митців Генічеського району

«Приазовський край Херсонщини»: у бібліотеці презентовано творчу виставку митців Генічеського району

30.10.2019 14:07

29 жовтня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулося відкриття творчої виставки «Приазовський край Херсонщини». Понад 15 митців презентували свої роботи, виконані в різних техніках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Художники Олександр Булаш, Ольга Гапієнко, Сергій Григор’єв, Анатолій Малявка, Віталій Піхуля, Володимир Шпак, Олександр Чорноног створили образи степового краю, відобразивши простори Азова та Сивашу, мальовничі куточки Генічеська. Члени Національної спілки фотохудожників України Олександр Прихненко та Сергій Волков у фотопейзажах передали усю красу степового різнотрав’я та морських просторів. Заслужений майстер народної творчості України, керівник народної студії декоративного розпису «Чонгар-сад» Надія Ліхачова відома своїм мистецтвом завдяки постійній участі в обласних виставках. Вироби майстринь Інни Голбай та Оксани Гринюк виконані в індивідуальному авторському стилі.

Генічеський районний краєзнавчий музей надав зі своїх фондів роботи Володимира Ганзіна, Анатолія Семілєтова, Миколи Осадченка та Григорія Сторчака, які у різні роки відзначали в своїх картинах самобутність Приазов’я. Акварельні роботи Миколи Писанка були надані з приватної колекції Володимира Шпака.

Відкрила виставку начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Думинська. Вона побажала митцям натхнення на подальше створення картин, які «промовляють», наскільки прекрасною є наша земля. Привітала майстрів також і заступниця директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Галина Шендерук. Член Херсонської обласної організації Національної спілки художників України Іван Беліч висловив свої враження щодо експонатів та зауважив: Гончарівка вкотре надає можливість «доторкнутися» не тільки до слова, а й до прекрасного.

Керівник відділу культури Генічеської районної державної адміністрації Вікторія Сухорукова представила генічеських митців, подякувала всім та зазначила, що виставка діятиме до 20 листопада. Крім того, вона нагадала присутнім, що авторам, як і організаторам, буде дуже приємно побачити відгуки від перегляду в гостьовій книзі, яка знаходитиметься на локації виставки до її закриття.

Розповіла про підготовку до виставки та її нелегкий шлях до Херсона директор Генічеського районного краєзнавчого музею Людмила Фролова. Вона висловила подяку авторам і організаторам виставки та сподівання на подальшу співпрацю.

Окрасою заходу стала концертна програма від талановитих генічан. Прозвучала прем’єра пісні «Сонячне місто» на слова Віктора Железняка у виконанні учня Риковської школи естетичного виховання Андрія Палагнюка. Піснею «Україна калинова» привітав присутніх ансамбль народної пісні «Музичні переливи» (кер. – Микола Рябков). Любов’ю в серці до своєї рідної країни відгукнулася пісня «Україна – моя земля» у виконанні викладачки Генічеської мистецької школи Світлани Козачок. Лунали надзвичайної краси ліричні твори у виконанні дуету скрипальок Аліє Камбурової та Селіме Кешфедінової – викладачок Риковської школи естетичного виховання.

Шановні херсонці та гості нашого міста, поспішайте долучитися до цієї важливої події у творчому житті митців Херсонщини!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

1 2 34567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031