Головна Новини Про жінок, які присвятили себе мистецтву

Про жінок, які присвятили себе мистецтву

25.06.2020 10:59

Мистецький світ традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки й потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом – ще й дружин або супутниць митців. Головною причиною цього була відсутність доступу до мистецької освіти. Жінки крок за кроком відвойовували своє право. Але ж майже в усі часи існували художниці, актриси, танцівниці, співачки: талановиті, яскраві, сміливі, хоч і не визнані.

У відділі мистецтв експоновано книжково-ілюстративну виставку «Жіночі долі в книжковій обкладинці». На ній представлено видання, в яких викладено історії життя та творчої біографії жінок, які присвятили себе мистецтву. Серед них актриси театру й кіно (Марія Заньковецька, Вівьєн Лі, Одрі Хепберн, Ромі Шнайдер, Ада Роговцева…), співачки (Поліна Віардо, Соломія Крушельницька, Анна Герман, Патрісія Каас, Едіт Піаф, Мадонна…), танцівниці (Ольга Лепешинська, Айседора Дункан, Анна Павлова…), художниці (Фріда Кало, Марія Примаченко, Тетяна Яблонська, Зінаїда Серебрякова…).

Тепер, коли в нас уже з’явилися рівні можливості й ми більше не звертаємо багато уваги на стереотипи, жінки можуть досягти великих успіхів у мистецтві. Так, жінкам багато в чому складніше, проте також можна розвиватися. Вони можуть стати визнаними виконавицями, композиторками, архітекторками… Так, це не буде просто, але якщо в людини є талант, ціль, наполегливість, якщо вона багато працює і вдосконалюється, то врешті-решт їй удасться багато чого досягти! Тож завітайте до нас, дізнавайтеся про долі жінок-мисткинь різних століть і надихайтеся на творчість та успіх. 

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031