Головна Новини Акварелі з прекрасних спогадів Тьєррі Дюваля…

Акварелі з прекрасних спогадів Тьєррі Дюваля…

09.02.2021 10:21

У рамках віртуального проєкту «Виставка однієї картини» раді представити вашій увазі роботу французького аквареліста Тьєррі Дюваля.

Він народився у 1957 році в Парижі. Працює художник у рідкісному жанрі, він – акварельний гіперреаліст. У 1982 році Тьєррі Дюваль закінчив Академію декоративного мистецтва. На замовлення знаменитого італійського ресторану в Парижі «Raffaelo» Тьєррі виконав копії пастельних картин Рафаеля. Париж, Венеція і Схід – головні джерела його натхнення. Художник має багато перемог, нагород, визнаний у всьому світі, як один із кращих акварелістів сучасності.

У своїх роботах майстер із точністю передає деталі рідних паризьких вулиць, архітектури, але при всій реалістичності, роботи не є сухими копіями, у них присутня прекрасна гра світла й легкої димки, що робить простір загадковим і поетичним. Ці акварелі нiби створенi з прекрасних спогадів.

Сам автор каже, що любов до акварельних фарб у нього з'явилася після знайомства з мистецтвом великого художника Делакруа. У нього ж він запозичив і манеру зображення.

Вироблена художником за довгі роки особлива техніка багатошарового нанесення фарби дозволяє створювати картини з гіперреалістичною деталізацією. «Моя палітра зазвичай обмежена десятьма відтінками. Звичайно, під рукою є ще близько сорока, але вони, скоріше, просто для заспокоєння. Мені не потрібно багато різних кольорів, тому що я використовую техніку оптичного змішування. Наприклад, щоб отримати зелений, я спершу наношу шар жовтого, а потім акуратно додаю шар блакитного. При необхідності знову додаю шар жовтого. І так далі».

Важливою особливістю робіт художника є те, що він, як правило, займається не відразу всім полотном, а детально опрацьовує кожен фрагмент. За роки практики художник виробив неповторний стиль письма.

У картинах майстра завжди відчувається його особливе, тепле ставлення до рідного Парижу. Столичні вулиці у творах Дюваля завжди наповнені світлом і повітрям. На даний час Тьєррі Дюваль живе в Парижі, працює професійним ілюстратором. Художник дуже затребуваний і має велику кількість шанувальників свого таланту в різних країнах. У наші дні його твори заслужено прикрашають художні колекції по обидві сторони океану.

Картина «Паризькі дахи» написана ним на початку 2000-х і зберігається в одній з приватних колекцій.

То що, прогуляємося по дахах Парижу?

Підготувала Ольга Руптанова.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031