Головна Новини Живопис найбільш затребуваного художника нашого часу

Живопис найбільш затребуваного художника нашого часу

18.01.2021 10:33

У січні в рамках нашого віртуального проєкту «Виставка однієї картини» ми презентуємо роботу сучасного німецького живописця Герхарда Ріхтера «Бетті».

Сучасних художників, які удостоюються такої уваги та продають свої роботи, незважаючи на їхню захмарну вартість, у всьому світі можна перелічити на пальцях. Зараз Герхарду Ріхтеру 88 років, і він за правом належить до таких «обраних». Досягнувши величезного успіху, Ріхтер зі своїми творіннями ставить на аукціонах один ціновий рекорд за іншим. До того ж, ніхто ще не проводив таку кількість прижиттєвих виставок.

Як повідомляє видання «The Daily Beast», один із найбільш затребуваних художників сучасності Герхард Ріхтер знищив за останні десятиліття понад 60 своїх картин, які оцінюються в $ 655 млн. Причому серед знищених полотен були не тільки нові роботи, які не сподобалися художнику, а й ті, що вже експонувалися на виставках. Однак перед знищенням Ріхтер найчастіше фотографує приречені полотна: «Іноді я бачу якусь із фотографій і думаю: погано, треба було дозволити їй вижити».

На картині «Бетті» Герхард Ріхтер зобразив молоду жінку, яка відвернулася від глядача, немов її покликали. Фігуру своєї доньки Бетті художник написав із фотографічною точністю. Модель сильно висунута вперед, як на портретному фотознімку.

Однак картину не можна назвати власне портретом, оскільки вона майже нічого не розкриває в образі тої, що портретується. Її обличчя не видно. Але художник із особливою ретельністю передав червоні, рожеві та білі тони її сукні та візерункового жакета. Ріхтер порушив усі загальноприйняті уявлення про художній образ, створивши фотоподібний живопис, портрет, який буквально повертається спиною до всіх артистичних норм.

Художник-фотореаліст зумів передати в картині відчуття чистоти й краси моделі, її світлого волосся, виписаного майже з фотографічною точністю. Майстерність художника, тонкість, смак, незвичайна простота прийомів живопису вражають.

Творчість Ріхтера, а він безперервно шукає нові шляхи та виразні засоби, надзвичайно різноманітна.

Порожня стіна, складова фону цієї картини, нагадує деякі з його численних абстракцій. Монохромні, густо й соковито зафарбовані полотна, пройняті гіркотою і розпачем, були відгуком художника на війну у В'єтнамі…

Творчість Герхарда Ріхтера

Підготувала Ольга Руптанова.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031