Главная Новости Презентация книги Олега Олексюка «Артлабораторія “Українська Хата – талантами багата»: Перші кроки»

Презентація книги Олега Олексюка «Артлабораторія “Українська Хата – талантами багата”: Перші кроки»

03.12.2020 09:35

У читальній залі відділу мистецтв Гончарівки 1 грудня 2020 року відбулась презентація збірки статей та нарисів Олега Олексюка «Артлабораторія “Українська Хата – талантами багата”: Перші кроки». Шанувальники українського мистецтва з Голої Пристані, Олешок, Новотроїцька, Білозерки та Херсона, незважаючи на погіршення погодних умов, взяли активну участь у культурно-просвітницькому заході, який приурочений до другої річниці від дня заснування нової інноваційної форми діяльності в обласній книгозбірні ім. Олеся Гончара під влучною назвою «артлабораторія». Мета втілення в життя зазначеної форми діяльності полягає в наступному: пошук, виявлення та розвиток творчих обдарувань серед користувачів обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара усіх вікових категорій через проведення інноваційних форм роботи артлабораторії шляхом інтерактивних, просвітницьких, літературно-мистецьких та культурологічно-виховних заходів у сфері культурно-дозвіллєвої діяльності книгозбірні.

Актив артлабораторії сприяє вивченню та поглибленню знань відвідувачів засідань «Української Хати» у сфері теорії літератури, образотворчого мистецтва, музики, національної етики та етнографії, тайнопису української вишивки, національної та індоєвропейської символіки, національної кухні, сприяє розвитку емоційно-почуттєвої сфери користувачів бібліотеки, формуванню їх художньо-образного, асоціативного та критичного мислення. Завдяки системним засіданням створюються сприятливі умови для продукування креативних ідей, реалізації власних творчих потреб у художній діяльності та пізнанні. Протягом 2018-2020 років активом артлабораторії підготовлено до друку та видано вже перший десяток збірок, які входять до серії видань «Бібліотечка артлабораторії ‘Українська Хата – талантами багата” Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара».

Головний редактор презентованої на заході книги – заслужений журналіст України Валерій Долина – відзначив вагомий внесок артлабораторії як явища культури Херсонщини у розвиток літературно-мистецьких традицій краю, відродження національної духовності та патріотизму серед користувачів книгозбірні. Громадський діяч Білозерщини Валерій Кудлай та поетеса з села Надеждівка Білозерського району Світлана Кошолап запевнили присутніх у бажанні розширити сферу діяльності «Української Хати» на теренах Білозерського району, де чимала кількість обдарованих особистостей бажають долучитися до родинного кола однодумців, яке за ці два роки вже сформувалося у Гончарівці.

Пісні у виконанні лауреата міжнародних конкурсів вокалістів Антоніни Потужної та її вихованця Максима Зарічного з села Підстепне Олешківського району вселили надію, що мрії про розширення сфери діяльності артлабораторії не за горами. І виступи поетів Галини Добровольської та Валерія Кулика є тому підтвердженням. А віртуозна гра скрипальки з Голої Пристані Альбіни Галущак наснажила присутніх на життєдайні вчинки заради захисту екології душі людської. Та й традиційні українські смаколики від господині «Української Хати» Оксани Олексюк додали духу сімейного затишку до глядацької зали.

Людяність і доброта, які панували в аудиторії відділу мистецтв Гончарівки під час презентації книги Олега Олексюка «Артлабораторія “Українська Хата – талантами багата”: Перші кроки», згуртували митців і шанувальників українського мистецтва в єдину дружню родину «Української Хати», яка талантами багата. Тож до нових творчих звершень, краяни!

Василь Мелещенко,
заслужений працівник культури України

Календарь событий

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930