Головна Новини Танго від художника Ернесто Гарсіа Кабраля. Виставка однієї картини

Танго від художника Ернесто Гарсіа Кабраля. Виставка однієї картини

11.10.2021 09:09

Ім'я цього блискучого мексиканського художника мало кому відомо у світі, але в себе на батьківщині він – легенда.

З дитинства Ернесто був захоплений тільки малюванням і виявив такі здібності, що у 12 років почав викладати цей предмет у місцевій школі невеликого містечка, де народився (Huatusco в штаті Веракрус).

Хоча засоби комунікації кінця XIX століття були не дуже розвинені, чутки про талановитого провінціала дійшли до губернатора штату, й він виділив Ернесто стипендію для навчання в Національній мексиканської академії мистецтв Academia de San Carlos. Можна собі уявити, як закрутилося життя 16-річного хлопця, який прибув до столиці. Він жадібно осягав ази академізму, весело проводив час на богемних вечірках і швидко знайшов можливість підробляти малюванням карикатур (на них був великий попит) для різних видань. По-перше, тому, що на початок XX століття припадає бум у розвитку друкованих видань, а, по-друге, тому що в повітрі витали революційні ідеї.

Життєві обставини змусили художника перебратися спочатку в Мадрид, а потім – у Буенос-Айрес. Там він дуже захопився танго, став темпераментним танцюристом і переможцем престижного міського турніру. Ймовірно, Ернесто Гарсіа Кабрал був здатний досягти успіху в будь-якій справі, за яку брався. Повернувшись на батьківщину, він брав участь у національній першості з греко-римської боротьби, ставши срібним призером.

Ернесто пробував свої сили в німому кіно в якості режисера, на сцені – як актор і костюмер, у кориді – в якості тореадора, а також у мультиплікації, скульптурі. Але головною його справою була ілюстрація. Легендарний мексиканець створив близько 25 000 малюнків для книг, журналів, кіноплакатів і увійшов в історію, як один із піонерів Art Deco Нового Світу.

За життя Ернесто Гарсіа Кабраль ніколи не був широко відомий за межами своєї рідної країни (за винятком Франції), незважаючи на успішну кар'єру, яка охоплює 60 років.

У рамках нашого віртуального проєкту «Виставка однієї картини» презентуємо вам дуже чуттєву картину Ернесто Гарсіа Кабраля «Танго». Дивлячись на неї, негайно хочеться навчитися виконувати цей чудовий танок, чи не так?

Підготувала Ольга Руптанова.
За матеріалами Gloria Gerda Griffon.

 

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031