Головна Новини Святкова презентація книги поезій «Невідворотне»

Святкова презентація книги поезій «Невідворотне»

11.11.2019 15:57

У переповненій залі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара 9 листопада 2019 року в рамках проєкту «Самоцвіти України» відбулась зустріч шанувальників українського мистецтва з відомою українською поетесою, лауреатом літературної премії імені Григора Тютюнника, секретарем Національної спілки письменників України, нашою землячкою Юлією Бережко-Камінською.

«Серед багатьох сучасних молодих поетів виокремлюється творчість Юлії Бережко-Камінської. Вона пише стисло, глибоко, осмислено, сконцентровано, незаангажовано, у неї прекрасна органічна мова, свіжі образи, відсутність штучності і надуманості. Їй є що сказати. І вона це робить достойно», – так  свого часу писав про творчість нашої землячки український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, перший голова Народного Руху України, Герой України Іван Драч. І мені приємно, що пані Юлія погодилась взяти участь у нашому проєкті і подарувати хвилини радості краянам, які мали змогу почути у авторському виконанні справжню українську поезію, дізнатися про складний творчий і життєвий шлях майстрині красного письменства та гідно вшанувати автора семи поетичних збірок, співавтора понад 60 літературних альманахів, переможця обласного конкурсу «Людина року» у номінації «Молодий журналіст року» 2013 року, лауреата всеукраїнського літературного фестивалю «Просто на Покрову» (2015), лауреата Міжнародного фестивалю поезії «Сінані-фест» (Ялта, 2009), володара гран-прі Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та поезії «Лицарі слова» (Дебальцево, 2011), лауреата 5-го Поэтического фестиваля «Пристань менестрелей» (Балаклава, 2008), дипломанта Міжнародного конкурсу кращих українських творів молодих літераторів «Гранослов» (2008), лауреата Першого Відкритого конкурсу молодих літераторів «Покоління – ХХІ» (1999), лауреата Всеукраїнського конкурсу молодих драматургів «Віримо!». І я тішуся з того, що все це – наша землячка Юля Бережко-Камінська, яка писала у своїй книзі «Невідворотне»:

Цей світ живе з пришвидшенням.

І – я з ним.

Усі його ловлю коловороти.

І теж боюся випасти дочасно,

Та більше – коли хтось спитає: «Хто ти?

Навіщо тут

І чом тобі не спиться?

Куди ж тобі так треба безоглядно?

І нащо ти на срібних в’яжеш спицях

Звичайний светр із нитки Аріадни?»

Понад 400 сторінок справжньої української поезії без холодних вихилясів та синтетично складених термінів та ідіом – поетична збірка Юлії Бережко-Камінської «Невідворотне» – стали для багатьох мешканців смаглявої Таврії справді тим довгоочікуваним ювелірним виробом, який дарують на величні свята. Тож певно з Божої ласки земляки пані Юлії мали змогу насолодитися поезією з нової збірки саме під час святкування  Дня української мови та писемності та Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Величності і святковості дійству додали концертні номери народного артиста України Харіса Ширінського, лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки, викладача Херсонського училища культури Надії Жиленко та соліста Херсонської обласної філармонії, скрипаля-віртуоза Олексія Кари. Також приємно було побачити на заході батьків Юлії – Бережко Миколу Григоровича та Бережко Ніну Семенівну. Наснажили на подальші нові звершення і Юлію Миколаївну, і усіх організаторів літературно-мистецького заходу дружні побажання від колег – лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, поета Анатолія Кичинського та заслуженого журналіста України Тетяни Каменської. А викладач факультету іноземних мов Херсонського державного університету Ганна Шелдагаєва навіть зачитала власні переклади англійською поезій Юлії Бережко-Камінської. До речі, слід відзначити, що її твори нині активно перекладають  французькою, іспанською, польською, болгарською, російською, киргизькою та іншими мовами. Вірю, що і на міжнародному рівні, і серед носіїв інших мов наша зірочка сяятиме яскраво і самобутньо. Шануймося! Шануймо свої самоцвіти!

                                                                                                                                                                               

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930