Головна Новини Святкове засідання в «Українській Хаті»

Святкове засідання в «Українській Хаті»

15.10.2019 14:36

Напередодні триєдиного святкування краянами в День Покрови Пресвятої Богородиці Дня Українського козацтва та Дня захисника України, 12 жовтня, шанувальники українського мистецтва з Голопристанського, Олешківського, Нововоронцовського, Каховського, Білозерського районів та Херсона зібрались у світлиці відділу мистецтв на засідання арт-лабораторії «Українська Хата – талантами багата». Ветеран АТО, співзасновник Олешківського куреня Українського козацтва, краєзнавець і просвітянин Іван Реуцький привітав присутніх з величними святами та розповів про їх важливість у процесі відродження історичної пам’яті багатостраждального українського народу.
Знаний український художник Володимир Гончаренко порадував завсідників «Української Хати» своєю виставкою серії картин, присвячених Кам’янській Січі, 310 років від Дня створення якої українці святкують цього року. Лауреат всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака виконав пісню «Козацький марш», що надало поштовх для виконання низки завзятих і жартівливих козацьких пісень учасниками Народного ансамблю народної пісні «Макітерка» Пам’ятненського культурно-дозвіллєвого центру Голопристанського району (кер. – Олена Косташ) та народного ансамблю народної пісні «Червона калина» Херсонського обласного Палацу культури (кер. – Ганна Гура).
Лауреат гран-прі минулорічного міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», наш земляк, український письменник Віктор Вальд презентував не лише свій коронований роман «Останній бій Урус-Шайтана», а й новий роман «Меч Сагайдачного», який нещодавно побачив світ у Харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля». Шанувальники українського мистецтва мали можливість поспілкуватися з майстром красного письменства, почути про його нові творчі плани й порадіти, що літературний процес в Україні має потужний розвиток, незважаючи на економічні та політичні кризи. Підтвердженням цьому стала й віршована презентація художньо-історичного нарису Василя Гайдамаки «Козацький степ». Господиня «Української Хати» Оксана Олексюк презентувала Василеві Гайдамаці свій диво-торт, а учасники херсонської літературної студії «Елінг» Валентина Липенко-Винник, Надія Ратушко та Василь Загороднюк підготували віршовані привітання автору нарису, який, до речі, 10 жовтня відсвяткував своє 84-річчя. Капітан Першого рангу, Почесний громадянин міста Херсон, автор дещиці віршованих збірок, поет-пісняр Василь Гайдамака віддячив присутнім за віршовані та солодкі сюрпризи та дав можливість усім насолодитися його пісенним дітищем. Народний артист України Харіс Ширінський виконав «Гімн Херсона» Марини Савельєвої на слова Василя Гайдамаки.
Солістка народного хору «Дніпровські передзвони» Херсонського обласного Палацу культури, лауреат гран-прі Третього відкритого благодійного конкурсу-фестивалю українського слова «Відлуння душі» Тетяна Дудкіна наснажила присутніх на гідне святкування величних свят піснею Миколи Збарацького на слова Надії Галковської «Я – козачка твоя».

Презентації нещодавно надрукованих літературних альманахів «Моя Батьківщина» (м. Хмельницький, видавництво Лілії Стасюк) та «Ковток життя» (м. Біла Церква, видавництво «Час Змін – Інформ»), як і авторське прочитання поезій поетами у розділі засідання «Вільний мікрофон», додали радості від спілкування в колі однодумців, які на завершення засідання зійшлися у спільному співі української народної пісні «Ой, на горі та й женці жнуть». Шануймося та єднаймося в «Українській Хаті», яка талантами багата!
 

Олег ОЛЕКСЮК
Заслужений працівник культури України,
поет і просвітянин, керівник проєкту
«Українська Хата – талантами багата»

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930