Головна Новини Свято душі від Михайла Баєва

Свято душі від Михайла Баєва

24.02.2020 11:41

Саме так охарактеризували присутні другу зустріч у рамках проєкту «Гордість Херсонщини», яка відбулася 22 лютого 2020 року в світлиці відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Віртуозна гра на гармошці та баяні легендарного музиканта і композитора, заслуженого працівника культури України, народного гармоніста України Михайла Баєва та його учня, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів гармоністів Станіслава Кандиби вразила серця глядачів, певно, саме тому ми неодноразово чули в залі гучні вигуки «Браво!»

Керівник проєкту Олег Олексюк ознайомив краян зі злетами у творчому житті маестро, який із 5 років від народження і до сьогодні, коли йому виповнився вже 81, ніколи не зраджував гармошці з баяном, щодня від 2 до 8 годин на день він присвячує грі на улюблених музичних інструментах.

Із відеофільмів про нього, а їх – понад 50 загальною довжиною більше 30 годин часу, глядачі могли почути виступи уславлених народних колективів Станіславської Дитячої школи мистецтв: народного оркестру народних інструментів, народного ансамблю народної пісні «Ольвія» та Народного вокального чоловічого ансамблю «Ясени», якими вже 35 років незмінно керує Михайло Феодосійович Баєв. Також цікавими і незаангажованими були виступи фанатів уславленого музиканта – учасників Народного ансамблю народної пісні «Велетняночка» Велетенського СБК  (кер. – Микола Буднік), солістки колективу Світлани Мішиної та лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки, який також свій творчий шлях розпочинав з уроків гри на гармошці.

Пригадували і висловлювання про майстра гри на гармошці легендарних Людмили Зикіної та Льва Лещенка, Дмитра Гнатюка та Святослава Марцинковського. Чимало схвальних відгуків ми почули і у нашому традиційному розділі зустрічі «Вільний мікрофон» від шанувальників: заслуженої журналістки України Любові Лагутенко, методистки Станіславського СБК Людмили Нікіфорової, відомого поета-пісняра Анатолія Дунаєва та кандидата педагогічних наук, директора Херсонської ДМШ №3, композитора Ігора Полевікова.

Захід відбувся на високому організаційному рівні й надав глядачам чимало позитивних емоцій.

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту «Гордість Херсонщини».

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 192021222324
25262728293031