Головна Новини Творча зустріч із Віктором Вальдом

Творча зустріч із Віктором Вальдом

22.11.2021 15:06

У рамках проєкту «Гордість Херсонщини»  20 листопада в актовій залі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбулась творча зустріч із цьогорічним ювіляром, Почесним громадянином міста Херсона, відомим українським письменником і краєзнавцем Віктором Вальдом (Михайловим).

Народився Віктор Дмитрович Михайлов у дружній українській родині в місті Херсоні  9 листопада 1961 року. Навчався у знаменитій, тоді досить престижній,  Херсонській середній школі № 36. Як повідомив на зустрічі сам Віктор Дмитрович, він із дитинства захоплювався читанням історичних повістей і романів та активно займався в гуртку юних краєзнавців під керівництвом Августа Ернестовича Вірлича. Вже в юні роки краєзнавчі знахідки Віктора Михайлова були відзначені нагородами на Всесоюзній виставці досягнень народного господарства (ВДНГ). А потім були і червоний диплом по завершенню Херсонського індустріального інституту, і офіцерське звання по завершенню служби в лавах Радянської Армії, і робота на ХБК та на Рівненському льняному комбінаті. І всюди пана Віктора супроводжувало бажання читати історичні романи та написання власних, хоча б віршованих, рядків. Так, у Рівному 1997 року  з’явилася на світ його перша поетична збірка «Открытая ладонь».  Любов до історичної тематики наснажила тоді ще літератора-початківця на написання 2008 року великого роману «Спарта» , який викликав неабиякий розголос серед аудиторії російськомовних читачів. А наступним етапом було літературно-історичне дослідження автора теми життя в усіх його проявах мешканця середньовічної Європи, котрий виконував місію ката.  І теж російськомовні романи « Кат» (2011, Видавництво «КСД»), «Помста ката» (2016, Видавництво «Айлант»), «Прокляття ката» (2018, Видавництво «КСД») мали певний попит серед читачів «Клубу сімейного дозвілля». Проте найбільшу популярність молодому автору приніс його україномовний роман «Останній бій Урус-Шайтана». Рукопис цього твору 2017 року переміг на найпрестижнішому Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова».

Роман «Останній бій Урус-шайтана» – особливий. І не тільки тому, що став переможцем Міжнародного літературного конкурсу і до цього диплома додались  ще два – «За гостросюжетний роман від Андрія Кокотюхи» та диплом від мусульманської асоціації «Альраїд». Крім усього цього, Віктор Вальд отримав від мусульманської спільноти ще й Коран як мусульманську відзнаку «За знання культури, релігії, побуту мусульманського світу і їхнє справжнє викладення». Таким чином, як зазначав на зустрічі голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Загороднюк: «Він не просто увійшов у літературний процес Херсонщини, Віктор Вальд блискавично увірвався в літературний процес всієї України». Тому не дивина, що наступного, 2018-го, року за даний роман Віктор Вальд отримав перше місце в обласному конкурсі «Краща книга Херсонщини 2018 року», а за наступний роман – «Меч Сагайдачного» (2019, Видавництво «КСД») письменник, окрім нагороди на обласному конкурсі «Краща книга Херсонщини 2019 року», ще й рішенням конкурсної комісії  2020 року був удостоєний звання лауреата обласної літературної премії імені Миколи Куліша. Увійшовши блискавично 2019 року до лав Національної спілки письменників України, пан Віктор зі своїм новим романом «Отаман»  2020 року отримав спеціальний приз на Міжнародному літературному конкурсі «Гранд-Коронація Слова».

А вже цього, ювілейного для Віктора Дмитровича, року рішенням сесії Херсонської міської ради письменник був удостоєний високого звання «Почесний громадянин міста Херсона».

Ось так у живій і по-домашньому теплій бесіді глядачі дізналися про історію успіху та життєві колізії майстра красного письменства. А солісти вокальної студії Антоніни Потужньої, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів Максим Зарічний, Влада Глазова та Світлана Віркун подарували письменнику та усім присутнім на заході хвилини радості від життєдайних українських пісень.

І хоча на заході було лише кілька десятків глядачів, котрі витримали всі вимоги карантинних обмежень і змогли долучитися до віншування коронованого майстра слова, проте захід пройшов по-родинному невимушено і на одному диханні. Цікава творча зустріч у «Гончарівці» завершилась нагородженням ювіляра Почесною грамотою та унікальною книгою про книгу «Збірник відгуків і рецензій на художньо-історичний нарис Василя Гайдамаки “Козацький степ”», до якої входить і стаття самого Віктора Вальда.

Олег ОЛЕКСЮК,

керівник проєкту «Гордість Херсонщини»

 

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930