Головна Новини Творча зустріч з Ольгою Куракіною та народним ансамблем народної пісні «Славутянка»

Творча зустріч з Ольгою Куракіною та народним ансамблем народної пісні «Славутянка»

03.11.2021 14:42

У рамках проєкту «Самоцвіти України» 2 листопада в актовій залі Гончарівки відбулась творча зустріч із відомою українською співачкою і поетесою Ольгою Леонідівною Куракіною та народним ансамблем народної пісні «Славутянка».

Минуло 40 років відтоді, як створений пані Ольгою колектив радує мистецьку Херсонщину виконанням надзвичайно зворушливих життєдайних українських пісень. Дякуючи зусиллям співачок чимало народних композицій повернуто до людей із небуття.

За ці роки у «славутянців» були і злети, і падіння.

Неодноразово ансамбль разом зі своїм незмінним керівником перемагав у конкурсах і фестивалях: всеукраїнські «Купальські зорі» і «Ладовиці», телеконкурси «Від міста до міста» і «Сонячні кларнети»; міжнародні «Живець-92» у Польщі, фольклорні фестивалі в Ялті, Сорочинцях і Пирогово та інші. За участю колективу журналістами ХОДТРК «Скіфія» створено чимало музичних телефільмів: «На пісенному просторі», «Така доля моя», «Свята вечеря», «Шляхом любові», «Щедрівочка щедрувала», «Благословенна родина» тощо.

 А потім були складні часи випробувань, коли відійшли в інші світи батьки Ольги Леонідівни, коли не стало Олега Васильовича Мішукова. Була й автокатастрофа. Як про це писали в газетах: «Аварія на Херсонщині сталася під час зливи. Мікроавтобус, в якому їхав фольклорний ансамбль "Славутянка", зіткнувся з вантажівкою і перевернувся чотири рази. В усіх – травми голови, струс мозку та забої. У керівника ансамблю ще й перелом двох хребців і тріщина ребра». Тож майже заново ставати на ноги Ользі Куракіній вже доводилось в Італії, де на той час мешкала її рідня. Як зазначала на заході сама пані Ольга: «З Божою допомогою та наполегливістю чоловіка Юрія ми знову на сцені». «Славутянка», як і раніше, співає і радує краян неперевершеним виконання автентичних малознаних українських пісень.

Захід пройшов, як то кажуть, на одному подиху. Глядачі мали змогу насолодитися чотириголоссям легендарного ансамблю та прекрасним тенором лауреата всеукраїнських вокальних конкурсів, знаного тележурналіста Антона Коломійця. Українська пісня наснажує вірити у незламну силу духу нашого народу!

Олег Олексюк,
керівник проєкту «Самоцвіти України»

Календар подій

     12
345 6 789
10 1112 13 141516
17 18 19 20212223
24 25 26 27282930
31