Головна Новини У Гончарівці привітали з ювілеями Марію Шнайдер-Сенюк

У Гончарівці привітали з ювілеями Марію Шнайдер-Сенюк

17.09.2021 11:30

У рамках проєкту «Гордість Херсонщини» 16 вересня в залі каталогів Гончарівки відбулась творча зустріч із легендарною майстринею, знаною громадською діячкою, заслуженою художницею України Марією Шнайдер-Сенюк. Присутні мали змогу ознайомитися з публікаціями в газетах і журналах України на тематичній ілюстративно-книжковій виставці, а також почути про життєвий та творчий шлях всесвітньо відомої майстрині гобелену і живопису.

Роботи Марії Шнайдер-Сенюк мають неабиякий попит серед мистецтвознавців та поціновувачів її таланту. Гобелени художниці можна зустріти у багатьох музеях України, Канади та США. До речі, у музеї Тараса Шевченка експонується гобелен «Григорій Сковорода». Чимало її робіт знайшли своє життя в Київському державному музеї Українського народно-декоративного мистецтва, Херсонському обласному художньому музеї імені Олексія Шовкуненка, літературному музеї Бориса Лавреньова та в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Неодноразово її картини являлись окрасою того чи іншого літературно-художнього видання. Про це згадував у своєму виступі і Почесний громадянин міста Херсона, заслужений діяч мистецтв України, відомий поет Валерій Кулик. Він згадав про свою поетичну збірку «У мареві мальв», в основу оформлення обкладинки якої лягла репродукція картини пані Марії. Із вдячністю і шаною до майстрині Валерій Павлович зачитав свій новий сонет – присвяту ювілярці. Адже 2021 року Марія Несторівна справляє не лише 85-річчя від дня народження, а і 50-річчя від дня зарахування її до лав Національної спілки художників України.

Марію Несторівну із ювілеями привітали: голова Херсонського обласного відділення Союзу українок Валентина Січова; заступник директора Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка, мистецтвознавець Владислава Дьяченко; знана українська художниця Ольга Бондаренко та українська краєзнавиця Людмила Постриган. Лунало чимало позитивних відгуків про яскраву мальовничість полотен Марії Шнайдер-Сенюк і її уміння тонко передати красу природи та розмаїття життя. На честь художниці звучала не лише поезія, а і українська пісня у виконанні Народного ансамблю  народної пісні «Червона калина» Херсонського обласного Палацу культури (кер. – Ганна Гура), лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяни Дудкіної та юного обдарування, 10-річного соліста вокальної студії Антоніни Потужньої, лауреата багатьох престижних конкурсів вокалістів Максима Зарічного.

Понад півсотні глядачів мали змогу також насолодитися переглядом полотен, які увійшли до нової персональної виставки картин Марії Шнайдер-Сенюк «Запах Євшан-зілля».

А нам залишається подякувати цьогорічній ювілярці, легендарній художниці за те, що вона є у нашому житті, за те, що відгукнулася на нашу пропозицію та долучилася до проєкту «Гордість Херсонщини». Ми хочемо побажати вельмишановній Марії Несторівні довгих літ творчого життя та дорогоцінного Божого дару здоров’я! До нових зустрічей у Гончарівці!

Олег Олексюк,
керівник проєкту «Гордість Херсонщини»

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930