Головна Новини «Українська Хата» у Великій Олександрівці

«Українська Хата» у Великій Олександрівці

21.05.2019 10:13

Незважаючи на величезні ями на дорозі, які перешкоджали пересуванню автотранспорту, ми все ж таки мали радість зустрічі з талановитими вишивальницями, народними майстринями та неперевершеними співаками Великоолександрівського району. Саме в День сім’ї, 15 травня, арт-лабораторія «Українська Хата – талантами багата» відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара провела чергове засідання в малій актовій залі Великоолександрівського районного Будинку культури. Щиросердно дякуємо за чинну допомогу в організації та проведенні нашого виїзного засідання начальнику відділу культури, молоді та спорту Великоолександрівської районної державної адміністрації Олегу Олександровичу Метелі, дирекціям та культпрацівникам Великоолександрівської ЦБС та Великоолександрівського РБК.

Приємно вражені обсягами проведеної роботи культпрацівниками Великоолександрівщини та масштабами приміщень районного закладу культури. Перед початком нашого виїзного засідання ми відвідали Районну картинну галерею з ювілейною персональною виставкою картин знаного українського художника, члена Національної спілки художників України Анатолія Бикова, який нещодавно відзначив своє 80-річчя. А також ознайомилися з виставкою робіт Олени Верхогляд та з картинами Наталії Горик-Щеглової. Довгоочікувана зустріч з талановитим майстром лозоплетіння, режисером та керівником театральної студії «Простір» Андрієм Богуном полонила нас високопрофесійною креативною підготовкою до вистав, які, як свідчать шанувальники українського мистецтва,  не залишають байдужими нікого.

 Засідання арт-лабораторії відбулося у переповненій залі, де майже 110 осіб бажали долучитися до роботи «Української Хати» в День сім’ї. Пісні у виконанні народного аматорського вокального тріо «Жива вода», народного аматорського чоловічого вокального квартету «Ясени», вокального дуету «ПтАшок», та солісток Великоолександрівського РБК А.Найденко та А.Вєтух сприяли розкриттю важливої теми взаємовідносин в родині, взаємоповаги рідних та любові до батьків, до матусі, до рідного краю. Виступи місцевих поетів Галини Ілючик, Світлани Богун, Людмили Орлової та українських поетів Олега Олексюка та Василя Загороднюка сприяли затишному родинному спілкуванню у творчому колі однодумців.

Окрасою заходу стали роботи, представлені на виставці «Народні традиції єднають людей», вишивальниць Оксани Ферапонтової, Галини Кордюк, Лариси Берлим, Маргарити Подчезерцевої. Більш докладніше про свої вишивані роботи розповіли майстрині Галина Кордюк та Маргарита Подчезерцева. Пані Маргарита продемонструвала херсонський весільний рушник, вишитий власноруч.

Знаний українських художник, член Національної спілки художників України, цьогорічний ювіляр Анатолій Биков до рідного родинного гніздов’я прибув не з пустими руками, а з подарунками. Він подарував землякам дев’ять своїх нових картин, які доповнять авторську постійно діючу Районну картинну галерею. Громадська організація «Українська Хата – талантами багата» додала до книжкового фонду районної книгозбірні дещицю подарованих цінних українських книжок, а господиня «Української Хати» Оксана Олексюк традиційно почастувала присутніх власноруч виготовленими українськими смаколиками – канапками з маринованим салом та огірками.

                                                Олег Олексюк, керівник проекту,

заслужений працівник культури України

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
242526272829