Головна Новини В День Європи малювали французький круасан

В День Європи малювали французький круасан

09.05.2023 17:26

9 травня 2023 року Україна вперше відзначає День Європи разом із країнами Європейського Союзу, в статусі країни-кандидата на членство в ЄС. Такий Указ напередодні підписав Президент України Володимир Зеленський.

Символічно, що саме в цей день ми зібралися в Публічній бібліотеці Корсунь-Шевченківської міської ради  на майстер-класі з кавового живопису, де  створювали «ароматну красу» – картину кавою «Французький круасан». З незвичною, цікавою та новою для себе технікою малювання «Coffee-art», сьогодні знайомилися не тільки учні  Корсунь-Шевченківського педагогічного училища, а й самі бібліотекарі. Кавовий живопис (Coffee-art) – це напрям у сучасному мистецтві, який передбачає створення монохромних картин, використовуючи в якості фарб каву. Кавовий живопис є одночасно і арома-, і арт-терапією. Тож, ми вирішили відволіктись від буденності, ввімкнули музику, заварили каву та занурились у творчість. Аромат напою створював під час роботи затишну атмосферу, пробуджував фантазію та надихав на незвичайні образи та методи малювання. Учні дізналися, яка кава найкраще підходить для малювання, як її приготувати, як створювати різні відтінки кольору на папері, які цікаві ефекти додають ваніль, кориця та какао. Адже їх також можна використовувати в малюванні, додаючи прямо в кавовий розчин, або окремо посипаючи на вологий, затонований за допомогою кави, папір. А ще під час майстер-класу, який проходив у День Європи, присутні дізналися про історію походження круасана, який вважається традиційною випічкою європейських країн Австрії та Франції. Дружня, весела та розкута атмосфера, що панувала під час роботи над малюнками, ще раз довела те, що саме у творчості ми здатні розкрити свої емоції та почуття. 

P.S: Цікаво,  щодня у світі споживають близько двох з половиною мільярдів чашок кави. Найбільш запеклими кавоманами було багато відомих людей. Наприклад,  Бальзак щодня випивав близько 60 чашок. Трохи менше – до 50 чашок в день споживав Вольтер. А Бетховен заварював собі такий міцний напій, який наважувалися спробувати небагато любителів кави.

С. Клименко

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
1011121314 15 16
171819 20 212223
24252627282930