Головна Новини Вечір пам'яті Олеся Гончара

Вечір пам'яті Олеся Гончара

18.07.2012 10:25

Нам потрібне відчуття честі і гідності, щоб
це мав кожен українець, син він чи дочка свого
народу. Від цього залежить доля України.

Гарні слова щирого патріота своєї держави, а належать вони  українському письменнику, літературному критику, громадському діячу Олесю Гончару.
12 липня наша бібліотека, яка гордо носить ім'я цієї видатної особистості, провела вечір пам'яті Олеся Гончара. Ініціатором проведення заходу був літературознавець, автор книги “Олесь Гончар і Херсонщина” Павло Кіндратович Параскевич. Він згадував, як особисто проводив з Олесем Терентійовичем різні літературні зустрічі, конференції, розповідав про Гончара-вчителя, -наставника, який завжди вболівав за долю України, про що й свідчать його листи,  щоденники та творчість.
На зустріч того дня завітав народний художник України В.Г. Чуприна, який згадав про своє знайомство з Олесем Терентійовичем, про його значущий внесок для Херсонщини. Керівники літературних студій “Парус Надежды” Петро Питалєв і “Литературная гостинная” Лада Федоровська розповіли присутнім, що О. Гончар був не просто класиком, а й символом України, майстром слова. Його твори вчать національної гідності, любові до України та її духовних святинь. Замислився над цими словами кожен, хто прийшов того вечора, особливо після перегляду відео з Миколою Івановичем Братаном, де він називав Гончара “своїм духовним батьком”. Іван Немченко відмітив, що літературним товариством видається “Вісник Таврійської фундації” і в багатьох  випусках вміщені дослідження про Олеся Гончара. 
Згадували літератори того дня і про твори автора. Так, наприклад, Вячеслав Гребенюк показав перші видання книг О.Гончара “Прапороносці”, а от Василь Загороднюк проаналізував красу і силу людського почуття в новелі “За мить щастя”.
Вся зустріч пройшла у дружній і теплій атмосфері, окрім спогадів та розповідей, лунала ще й українська пісня у виконанні Тетяни Дудкіної. А завершився вечір цитатою Олеся Гончара, на котрій наголосила   ведуча заходу Т.Л. Краснолуцька - “Бережіть собори душ своїх!”. Хочеться, щоб ці слова кожен українець доніс до свого серця!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
242526272829