Головна Новини Вереснева зустріч літературної студії «Парус надежды»

Вереснева зустріч літературної студії «Парус надежды»

04.10.2018 11:31

Після літніх канікул літстудія «Парус надежды» знову приступила до роботи. Цього разу засідання літераторів відкрив письменник Леонід Марченко – в якості голови студії, оскільки Петро Питалєв, який очолював її раніше, виїхав на постійне місце проживання в Канаду. Він, до речі, зателефонував на наступний день з Торонто і поцікавився, як пройшло засідання, чи багато було людей?..

А розпочалася зустріч з інформації про підготовку альманаху до друку. До нього увійдуть поезія і проза літстудійців. До кінця цього року видання побачить світ. Буде також продовжено літературний конкурс імені Бориса Лавреньова, який стане ювілейним. За його підсумками буде випущена брошура «Лауреати та дипломанти літературної премії імені Бориса Лавреньова» за 10 років. Євген Пастухов запропонував підготовлений ним ескіз значка члена студії «Парус надежды». Всім сподобалася його ідея, і незабаром вона повинна втілитися в життя. Стало доброю традицією вшановувати ювілярів-літстудійців. Було вручено грамоту з подякою за активну співпрацю на ниві літератури і культури Людмилі Постриган. В її творчому доробку різні літературознавчі роботи, у тому числі брошура «Письменники Херсонщини».

Валентина Костянтинівна і Валентин Семенович Волкови грають велику роль у житті літстудії. Вона – письменник і просвітитель, він – «літописець», що знімає на відео засідання літераторів. Сім’я прожила разом 65 років. У День міста Херсона вони були відзначені подарунками та квітами від мерії. А поетеса Валентина Москаленко присвятила подружжю Волкових вірш, який починається такими рядками:

Валентин и Валентина вместе 65 лет!

Сколько в ней адреналина, в нём, конечно, столько нет.

Но соратник верный в жизни и опора ей в пути,

И надёжней Валентина Валентине не найти!..

Столько лет дал Бог недаром, чтоб созрели под венец.

Слава нашим юбилярам!

Вы для всех нас образец!

Незважаючи на тривалий літній відпочинок, творча діяльність у багатьох літстудійців тривала. А у деяких навіть з'явилися нові книги. На зустрічі була влаштована їхня презентація. Першою представила документальну повість «Ich mochte zu Mutter» Катерина Савченко. Книга про Ольгу Лазарівну Шаваріну – вчительку, яка в 3 роки з батьками була примусово вивезена до Німеччини і пройшла через шість концтаборів. Повернулася вона до України, коли їй виповнилося 7 років. У книзі розповідається про жахи, перенесені дитиною, яка дивом залишилася живою. Зараз О. Шаваріна – голова ветеранської організації школи №55.

Іван Яцук блиснув у новому жанрі, видавши фантастичний роман «Прибулець з іншого Всесвіту». Головний герой, інопланетянин, змушений боротися на Землі з бюрократами, хабарниками, казнокрадами, які отруйною піною виплеснулися у верхні шари суспільства.

Михайло Нестеров порадував літературознавчим виданням «Поговоримо про...». Передмову до цієї брошури встиг перед від'їздом написати Петро Питалєв, який зазначив, що автор «інтуїтивно відчуває всякі нісенітниці та невідповідності, його особливо дратує те, що класичні пісні і романси навіть знаменитості виконують з істотними відхиленнями від оригінального тексту». Нові книги можна було одразу придбати – з автографом авторів.

Про сайти «Планета Писателей» і «Путник» розповів Микола Довгай, які він і заснував. На цих сайтах друкуються літератори з багатьох країн, а крім того і деякі члени літстудії «Парус надежды». М. Довгай оголосив, що готовий відкрити постійну рубрику саме для літстудійців. Головне, щоб надходили на сайти якісні тексти. Зустріч завершилася поетичною естафетою, де всі бажаючі читали свої нові вірші.

Календар подій

     1 23
4 5 67 8 910
11 12 13 14 15 1617
18 19 20 21 22 2324
25262728293031