Головна Новини Вересневе засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» присвятили пам’яті Михайла Драгоманова

Вересневе засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» присвятили пам’яті Михайла Драгоманова

26.09.2021 16:02

У неділю, 26 вересня, в актовій залі Гончарівки відбулось вересневе засідання артлабораторії «Українська хата – талантами багата», присвячене 180-річчю від дня народження українського філософа, публіциста, фольклориста та громадського діяча Михайла Драгоманова. Легендарному борцеві за утвердження української мови на українських землях, засновнику безцензурної української друкарні в Швейцарії, автору антицарських памфлетів «Дітозгубство, здійснюване російським урядом», «Внутрішнє рабство і війна за визволення», «Турки внутрішні і зовнішні» та ін., знаному літературознавцеві Михайлові Драгоманову присвячували свої виступи поети Василь Загороднюк. Олег Олексюк та  Марина Сакара. Фахівцями відділу обслуговування користувачів обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара  підготовлено і представлено в читальній залі дуже доречну ілюстративно-книжкову виставку «Аполлон правди та науки», котра ознайомила присутніх із книгами, присвяченими життю і творчості всесвітньовідомого гуманіста Михайла Петровича Драгоманова.

На вересневому засіданні артлабораторії глядачі мали змогу ознайомитись з новими книжковими надходженнями до книгозбірні та почути історію написання і створення книги Людмили Постриган «У життя – з казкою» з вуст самої письменниці.

На вшанування знаного фольклориста та етнографа Михайла Драгоманова  на заході звучали українські пісні у виконанні ансамблю народної пісні «Наша пісня» (керівник – Павло Панченко) Херсонського обласного Палацу культури та лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів вокалістів Антоніни Потужньої, Світлани Гаврилів, Івана Бурлаки та Максима Зарічного.

Завсідники артлабораторії мали радість помилуватися новою українською вишиванкою, виготовленою власноруч лауреатом міжнародних конкурсів декоративно-прикладного мистецтва, майстринею Оксаною Олексюк, та наснажитись персональною виставкою картин заслуженої художниці України Марії Несторівни Шнайдер-Сенюк «Запах Євшан-зілля», котра вже кілька тижнів милує око відвідувачів бібліотеки. Тож і всім краянам, котрі ще не побували на виставці, радимо не зволікати.

                                                           Олег ОЛЕКСЮК,
                                                           керівник проєкту
                                                           «Українська Хата – талантами багата».
 

Календар подій

  1 2 345
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031