Головна Новини «Я не образ, я – це я...»: До 85-річчя від дня народження Елвіса Преслі

«Я не образ, я – це я...»: До 85-річчя від дня народження Елвіса Преслі

08.01.2020 12:41

«Через багато років, після того як я піду, те, що я зробив сьогодні, буде хто-небудь слухати. Я тільки хочу віддати їм все найкраще, що у мене є».

Елвіс Преслі

8 січня 1935 року в родині Вернона та Гледіс Преслі з'явився хлопчик, якому дали ім'я Елвіс Аарон. Він народився в невеликому містечку Тупело, штат Міссісіпі. Сім'я не відрізнялася великим достатком. Точніше, грошей практично завжди не вистачало – Вернон не мав постійного місця роботи.

У свій одинадцятий день народження Елвіс отримав у подарунок гітару. Очікував він велосипед, але на нього у батьків просто не вистачило грошей... Однак цей дарунок став доленосним в його житті. У 1953 Елвіс зробив запис платівки в єдиному екземплярі як подарунок матері з піснями «Щастя моє» і «Коли щемить серце». Виготовили сингл у студії «Sun Records», що належала Сему Філліпсу. Він і запропонував йому стати вокалістом, та разом вони створили кілька синглів, які майже безперервно програвалися радіостанціями Мемфіса. Спочатку не тільки пересічним радіослухачам, а й музичним критикам було важко визначити жанр його пісень, адже подібного ще ніхто не чув.

У липні 1954 року на прилавках з'являється перший сингл Елвіса «That is all right, Ma», який отримав великий комерційний успіх. 19-річний юнак починає виступати в місцевих барах, підкоряючи серця молодих дівчат не тільки своїм голосом, а й незвичайними танцями.

У 1955 році Преслі розриває співпрацю з Семом Філліпсом та підписує контракт із великою компанією звукозапису «RCA». Перший же записаний у січні 1965 року сингл «Heartbreak Hotel» («Готель розбитих сердець») був проданий у кількості більше мільйона копій, а телевізійний виступ Елвіса просто приголомшив Америку. Зухвалість та експресія співака запалили молодь та обдарували Преслі любов'ю, що спалахнула миттєво. До 21 року Преслі здійснив традиційну «американську мрію», пройшовши шлях від хлопчика з бідної сім'ї до мільйонера. Здійснив Елвіс і свою давню мрію стати актором. Він знявся у 31 ігровому фільмі.

За останні 8 років життя Елвіс дав близько 1100 концертів. Один із них став безпрецедентною подією в світі шоу-бізнесу. Йдеться про виступ Преслі на Гаваях – «Aloha From Hawaii» (1972), який зібрав, завдяки супутниковій трансляції, аудиторію в півтора мільярда глядачів! Ще однією унікальною особливістю цього концерту було те, що на квитках не було вказано ціну, і кожен міг заплатити будь-яку суму, а всі виручені гроші були передані до Фонду з боротьби з раком у Гонолулу.

У відділі мистецтв до 85-річчя від дня народження знаменитого виконавця організовано виставку-портрет «Елвіс Преслі. Король рок-н-ролу». Із матеріалів, представлених на ній, можна дізнатися подробиці з життя і творчості Елвіса Аарона Преслі, а також послухати пісні в його неповторному музичному стилі.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930