Головна Новини Ювілей поета-пісняра. До 85-річчя Анатолія Дунаєва

Ювілей поета-пісняра. До 85-річчя Анатолія Дунаєва

19.10.2020 14:09

В актовій залі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара 17 жовтня знову було людно. Хоча, якби не карантинні обмеження, на урочистому  засіданні артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» було б у десятки разів більше шанувальників українського мистецтва, адже краяни мали нагоду привітати з 85-річчям легендарного поета-пісняра Анатолія Дунаєва, чиї пісні лунають у найвіддаленіших краях всесвіту, де є українці, де українська душа співає. Як повідомив заслужений працівник культури Республіки Саха, знаний український режисер, засновник товариства «Просвіта» в Якутії, вельмишановний Олександр Сердюк, що не лише в Америці чи Австралії, а і в Якутії та на Сахаліні співають життєдайну пісню Валентина Стеренка на слова Анатолія Дунаєва «А я народилась в Таврійському краї».

Цю та багато інших пісень ми мали нагоду почути у книгозбірні в день засідання артлабораторії. Вокальна група Народного хору «Дніпровські передзвони» Херсонського обласного Палацу культури (кер. – Анатолій Москаленко) та Народний ансамбль народної пісні «Велетняночка» Велетенського сільського Будинку культури Білозерського району (кер. – Микола Буднік) порадували серця прихильників таланту Анатолія Дунаєва виконанням найвідоміших хітів із творчого доробку самобутнього поета. Народний артист України Харіс Ширінський під бурхливі оплески подарував глядачам пісню «Під крилом – моя рідна земля», а лауреат всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака нагадав присутнім про пісенні шедеври знаного українського композитора-просвітянина Валерія Другальова на слова ювіляра «Таврійський степ» та «Зорі кохання». Юна вихованиця заслуженого працівника культури України Наталії Мазур, студентка Херсонського музичного училища Наталія Клюєва виконала під бандуру чуйну пісню «Зачекай,  козаче». Звучали пісні та вірші самодіяльного, справді улюбленого поета-пісняра Анатолія Дунаєва, який не розміняв свій талант на дешеве задиркувате ремісництво, а все життя пише серцем. Він не кичиться перекручуванням запозичених образів. Анатолій Дунаєв пише так, що людям хочеться співати ці слова і на концертних майданчиках усіх рівнів, і в полі, і за столом.

Заслужений працівник культури України, відомий український  композитор і баяніст-віртуоз Михайло Баєв назвав ювіляра «народним поетом» і поділився з глядачами тим, наскільки йому приємно і комфортно було співпрацювати з Анатолієм Михайловичем, який складає такі тексти, що природньо і дуже легко виспівуються.

Голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук Василь Загороднюк, Почесний громадянин міста Херсона, полковник Василь Гайдамака та молода поетеса Тетяна Леонтьєва присвятили народному улюбленцю свої нові поетичні твори, а колега по літературному клубу «Елінг» Валентина Липенко-Винник зачитала власний римейк на відомий хіт земляка. Лідер Херсонської організації Народного руху України Павло Гавриш та побратим з Херсонського коша Українського козацтва Олег Скалібог подякували ювіляру за його непохитну віру в перемогу української державності і в ті буремні 90-ті ХХ століття, і тепер, коли молоді патріоти захищають кордони незалежної України на сході держави. Вони назвали поета близькою їм по духу людиною.

Захід відбувся на емоційно піднесеному рівні у дружньому колі однодумців.

                                               Олег ОЛЕКСЮК,
                                      заслужений працівник культури України,
                                      керівник проєкту «Українська Хата –
                                      талантами багата»

Календар подій

     12
3 4 5 6 789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31