Головна Новини Жовто-синя вертикаль досвіду і молодості. Відкрилася нова персональна виставка Юрія Шапка

Жовто-синя вертикаль досвіду і молодості. Відкрилася нова персональна виставка Юрія Шапка

26.11.2020 11:54

У виставковій залі Херсонської обласної організації Національної спілки художників України 24 листопада 2020 року відкрилась персональна виставка робіт знаного українського скульптора і художника Юрія Шапка та молодої художниці і поетеси Олени Каравай під загальною назвою «Жовто-синя вертикаль».

Свою виставкову діяльність Юрій Іванович Шапко розпочав ще далекого 1971 року, відразу після закінчення навчання у Київській республіканській художній школі ім. Т. Г. Шевченка. І перша ж виставка стала успішною, а його робота «Танець» експонувалась на багатьох міжнародних виставках і мала приголомшливий  успіх. З початку своєї кар’єри і до нині кожна експозиція відкриває глядачеві нові грані таланту майстра. Його творчі роботи захоплюють ясністю пластичного мислення. Його наполегливість та високий професіоналізм щоразу дивують відвідувачів виставок. Наступного року маестро святкуватиме своє 70-річчя.

Довготривалі виставки робіт скульптора Юрія Шапка стали вже традиційними і в приміщенні відділу мистецтв Херсонської обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара. І наступний, ювілейний для скульптора рік, не буде винятком. До того ж, учасники згаданої виставки «Жовто-синя пектораль» запевнили нас, що найближчим часом планують долучитися до кола завсідників артлабораторії «Українська Хата – талантами багата».

 На цьогорічній виставці знані допитливому шанувальнику мистецтва скульптури Юрія Шапка «Вінсент ван Гог», «Обрубки мрій», «Поет і муза», «Закоханий янгол», «Життя», «Паросток», «Мати», «Півень» та ін. мають потужне доповнення такими новітніми роботами, як «Думки цариці Скіфії», «Крик», «Медуза  Горгона», набором керамічних виробів у вигляді химер та морських істот, а також картинами «Айгаманський степ», «Місячне затемнення» та «Мій сон». На останньому полотні в центрі композиції поціновувачі можуть впізнати не лише самого Юрія Шапка з картиною, а і майстра пензля Єгора Толкунова, фотохудожника Ростислава Швеця та автора циклів візуальної поезії Олександра Журбу.

Певно, недаремно твори Юрія Івановича супроводжуються текстами молодої  літераторки Олени Каравай, адже вони тримають відвідувачів у тій атмосфері благородства, замріяності і надій, яка спонукає переосмислити події минулого, розставити акценти над проблемами сучасності й розширити сферу роздумів про майбутнє. А дещиця пошуків Олени Каравай – в образотворчому мистецтві, представленому авторськими яскравими полотнами «Зима», «Кавунова душа», «Мрії» і «Крило», які додають сили в окресленні перспектив чуттєвого мистецтва на Херсонщині.

Навіть побувавши на виставці «Жовто-синя вертикаль», однаково хочеться ще і ще свіжим поглядом подивитися на ті дива, які дарують художники людям. Поєднання досвіду і молодості гарантує відвідувачам нескінченність позитивних вражень. Вищезгадана виставка працюватиме до 6 грудня. Не втрачайте час – йдіть і наснажуйтесь!

 

Календар подій

     12
3 4 5 6 789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31