Головна Новини Зустріч літературних студій

Зустріч літературних студій

06.12.2012 06:32

В останній четвер осені (29 листопада) представники літературних студій “Кулішева криниця”, “Елінг”, “Парус надежды” зустрілись одночасно у відділі документів з мистецтва. (Зазвичай кожна студія збирається окремо за визначеним графіком).
Час від часу П.І. Питалєв — член Національної спілки письменників України, керівник літературної студії “Парус надежды” влаштовує такі зібрання, щоб поділитися найважливішими подіями, які відбуваються в літературному процесі нашого краю та світі   й читає тематичні лекції.
Цього разу Петро Іванович розповідав про Нобелівську премію, історію її створення, докладно зупинився на творчості письменників, удостоєних Нобелівської премії 2011-2012 років.
Нобелівську премію з літератури у 2011 р. отримав шведський поет та письменник Томас Транстремер. Нобелівський комітет вирішив віддати літературну нагороду шведському поету за стислі та пронизливі образи, що дали читачам змогу по-новому поглянути на реальний світ. Томаса Транстремера шанують, як одного з найвідоміших поетів Швеції ХХ століття. За фахом він – лікар-психолог, а також професійний піаніст.
Володарем Нобелівської премії з літератури 2012 р. став китайський письменник Мо Янь (справжнє ім'я - Гуань Моє), почесний доктор філології Відкритого університету Гонконгу. Премія була присуджена йому за галюциногенний реалізм, що поєднується з народними казками, історією та сучасністю.
В.С. Загороднюк (голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України), який теж прийшов на засідання, прочитав щойно створений експромт-присвяту П. Питалєву та повідомив, що в грудні виповнюється 120 років М.Г. Кулішу і до цієї дати перевидаються п'єси письменника.
Слухачі з задоволенням сприймали повідомлення, які так потрібні їм, щоб бути в курсі сучасного літературного життя.
Якщо Ви пишете вірші чи прозові тексти і бажаєте поділитися своїми творами чи послухати думку професійного письменника, приходьте в літературні студії, які діють при бібліотеці.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
24 2526272829