Головна Новини Зустріч з актуальною книгою Анастасії Нікуліної «Сіль для моря або Білий кит»

Зустріч з актуальною книгою Анастасії Нікуліної «Сіль для моря або Білий кит»

03.05.2024 22:14

До Міжнародного дня протидії булінгу бібліотекаркою відділу мистецтв Гончарівки для учнів першого курсу Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну була організована онлайн-зустріч з актуальною книгою Анастасії Нікуліної «Сіль для моря або Білий кит». Адже багато літературних критиків відмітили, що це найкращий твір про цькування в сучасній українській підлітковій літературі. Головна мета організованого заходу була: зацікавити учнів прочитати книгу та на прикладі запропонованого роману розглянути питання булінгу.

На початку зустрічі учні познайомилися із життям І творчістю сучасної української письменниці А. Нікуліної. Дізнались, що вона працює у різних жанрах і пише для широкої аудиторії. Її стиль, іноді жорсткий у своїй реалістичності, але нікого не залишить байдужим.

Після цього ведуча заходу почала аналізувати дебютний та сольний роман-бурю «Сіль для моря або Білий кит», написаний А. Нікуліною у 2017 році. Ця книга розрахована на широке коло читачів - підлітків, їх батьків, педагогів, а також усіх, хто цікавиться проблемами вікової психології.

Потім розглянули особливості структури твору та з’ясували, що книга складається з 17 невеликих розділів, які називаються згідно зі шкалою Бофорта, яка визначає силу (швидкість) вітру. Починається все зі штилю, і поволі гострота твору наростає, переходячи у піковому моменті у шторм і бурю.

Після цього учні почули розповідь про широку та актуальну проблематику, яку розкриває сюжет роману, це - підліткове самогубство (координована небезпечна онлайн-гра «Синій кит»), проблема батьків і дітей, інтернет-залежність, фетшеймінг (цькування однокласниками головної героїні стосовно її зайвої ваги) та булінг. Головна ідея роману — показати сучасним підліткам, що вони не самотні, що необхідно говорити про свої проблеми вголос, що розірвати коло можна лише за допомогою інших, що проблема цькування (булінгу) вже вирішується на законодавчому рівні. Тож учасники заходу вирішили розглянути Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу»: зачитали поняття «булінгу» та визначили, хто і яке  покарання несе за його вчинення або приховування.

Наступним етапом зустрічі з актуальною книгою «Сіль для моря або Білий кит» була розповідь про її нагороди та екранізацію. Роман здобув міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року в номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» за підсумками року премії «Глиняний кіт – 2018». За його мотивами ставлять вистави та знімають фільми. Учням було запропоновано переглянули фрагмент однойменної короткометражки режисерки Сніжани Гуревич, де було показано сцену булінгу.

На завершення ведуча зазначила, що роман «Сіль для моря або Білий кит» варто прочитати всім. Адже він про дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків, це історія про довіру, зневіру і про любов, ця книжка про сенс життя.

Варто зазначити, що учні на заході були дуже активні: відповідали та ставили питання, а також ділилися власними прикладами фетшеймінгу та булінгу. 

Книга зацікавила дітей і вони обіцяли обов’язково її прочитати.

Руденко Л.

Календар подій

1 2345 6 7
8910 11 121314
151617 18 192021
22232425262728
293031