Головна Новини Зустріч з письменником Борисом Євсєєвим

Зустріч з письменником Борисом Євсєєвим

15.10.2013 11:15

Минуло 2 роки, як ми відкрили для себе письменника, нашого земляка Бориса Євсєєва. Ще свіжі в пам'яті авторські читання, яскрава музична презентація роману «Евстигней» про забутого російського композитора ХVIII століття Євстигнія Фоміна. До речі, в 2013 році автора було удостоєно урядової премії за цей твір. Запам'яталися і вірші:

Сыграйте Моцарта, мне одному, в чадящем зале.
Не знаю почему, но я приду один,
С разбитой скрипкою в проломленном футляре,
С хрустящей пачкою заточенных пластин...

На початку жовтня Борис Тимофійович знову приїхав до Херсона і, звичайно ж, зустрівся з нашими читачами, ознайомивши їх зі своїм новим романом «Пламенеющий воздух».
12 жовтня на презентацію в мистецькій вітальні зібралися херсонські письменники, представники літературних студій та клубу «Ліра», музиканти.
Роман «Пламенеющий воздух» присвячений загадці ефірного вітру. У більшості з нас уявлення про нього збереглися з підручників фізики. А в романі група сучасних вчених за допомогою новітніх експериментів намагається розгадати таємничий ефір. Герої твору — живі люди, з якими трапляється безліч пригод. І все тут обертається навколо ефіру.
Борис Тимофійович дуже швидко ввів в тему присутніх. Він розповів, що сьогодні інтерес до ефірного вітру знову відроджується, що і пророкував у 1913 р. винахідник Нікола Тесла. Автор назвав відомі імена, які вивчали ефір: Декарт, Морлі, Вавілов, Максвелл. І непомітно переніс нас на сторінки свого роману. Читав окремі частини, причому так вміло вкраплював музичні замальовки: блюз, джаз у яскравому виконанні чудової піаністки Інни Кісєльнікової.
Враженням про роман поділилися професор Херсонського державного університету Н.І. Ільїнська і письменник А.П. Марущак. Олена Марущак процитувала статтю Тетяни Сурганової, надруковану в журналі «Человек на Земле».
Час презентації швидко пробіг. Дружня атмосфера сприяла спілкуванню. Борис Тимофійович відповідав на запитання письменника Петра Питалєва, який теж пише романи, Ольги Лянсберг (завідуючої науково-бібліографічним відділом), Павла Кіндратовича Параскевича.
Віктор Іванов був такий вражений почутим, що нібито відчув ефір у повітрі. А Василь Загороднюк (голова Херсонської обласної організації НСПУ) підловив фразу А. Марущака «Так вже ніхто не працює...» і написав тут же експромт:

І став Євсєєв до роботи
У теплі ці осінні дні.
Метафору сховав у ноти
І грає музику мені
Вона у слові та новелі,
І він її натхненно гра.
Вона в Херсоні-корабелі
Гуляє хвилями Дніпра.
І може добре загуляти,
Сховавшись в степові слова.
Євсєєв буде пам'ятати,
Що це Херсон, а не Москва.

Борис Євсєєв подарував книги бібліотеці, так що, дорогі читачі, запрошуємо вас ознайомитися з оригінальною сучасною прозою і віршами.

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     12
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 181920212223
24252627282930
31