Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
14.08.2017 13:15

Молодіжне дозвілля
Суботній спекотний день не став на заваді хлопцям і дівчатам з громадської організації «Арктур...

09.08.2017 06:56

Календарно-обрядовий цикл серпня
Всім, кому дороге минуле нашого народу, його прадавні корені, нагадуємо, що серпень багатий на свята...

07.08.2017 10:38

Незгасна зоря Софії Ротару
7 серпня виповнюється 70 років від дня народження української естрадної співачки молдовського походження,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Сколько версий, сколько спора
Возникает тут и там!
Знают про киноактера
Даже больше, чем он сам.
И повсюду обсуждают,
И со знаньем говорят –
Сколько в месяц получает
И в который раз женат.
Мальчишки, мальчишки – не нужно рекламы –
Загадочны и голосисты.
Скорее! Спешите! Приехали к вам
Живые киноартисты!

В. Висоцький

Дебют Володимира Висоцького в кіно відбувся у 1959 році (епізод в кінофільмі “Сверстницы” режисера В. Ординського). Потім він знімався у таких майстрів, як А. Столпер, І. Хейфіц, М. Швейцер, К. Муратова, С. Говорухін... Відомі його роботи в картинах “Хазяин тайги” (1968 р.), “Четвёртый” (1972 р.), «Плохой хороший человек» (1973 р.), «Сказ про то, как царь Пётр арапа женил» (1976р.).

Особливу популярність Висоцькому-кіноактору принесли дві ролі в телевізійних фільмах – Жеглова (“Место встречи изменить нельзя”, 1979 р.) і Дона Гуана (“Маленькие трагедии”, 1980 р.). В багатьох фільмах звучать його пісні: “Я родом из детства” (1965 р.), «Вертикаль» (1967 р.), «Опасные гастроли» (1969 р.), «Сыновья уходят в бой» (1971 р.) та інші.
Але долю Володимира Висоцького в кіно не можна назвати вдалою, кінематограф не використав всі можливості актора. Половина зіграних ним ролей – епізодичні. У фільмі “Служили два товарища” (1968 р.) роль поручика Брусенцова, роботу над якою Висоцький згадував з особливою теплотою, була задумана як головна, але з головної її “врізали” до другорядної. Доля двох інших робіт також склалася драматично. Фільм “Короткие встречи” вийшов на широкий екран в 1987 році, через 20 років після його створення. А фільм “Интервенция” з'явився на екранах після його смерті, пролежавши “на полиці” 19 років.
Володимиру Висоцькому за життя не судилося дізнатися, що за краще виконання чоловічої ролі у фільмі “Плохой хороший человек” йому присуджено приз Міжнародного кінофестивалю в Терніні (Італія) і спеціальний приз ІХ Всесоюзного фестивалю телефільмів у Єревані за створення образа Жеглова у фільмі “Место встречи изменить нельзя”. В 1987 році Володимиру Висоцькому присуджено Державну премію СССР (посмертно). Цікаву інформацію про даний розділ Ви знайдете в нижче запропонованій літературі.

Вхід