Адвент-календар - сімейна традиція готуватися до свят
Гарною традицією у відділі мистецтв Гончарівки було проведення сімейних творчих майстер класів, особливо у передсвяткові дні. І я знаю, що якби не війна, то майстер клас з виготовлення адвент-календаря точно б відбувся у стінах бібліотеки. А спонукали б мене до цього мої особисті вражження та емоції, які я пережила, отримавши у подарунок, перший в моєму житті адвент-календар. Він був тематичний – «шкарпетковий». Це була коробка з 24 віконцями і з цифрами від 1 до 24. Щоранку я відкривала одне віконце і діставала звідти шкарпетку. Таким чином, до Різдва, яке ми святкували 25 грудня, в мене був подарунок у вигляді 12 пар красивих, яскравих, різних за візерунками та кольором шкарпеток. Ви навіть не уявляєте, як кожного ранку мені кортіло відкрити те віконечко! Я чула про такі календарі в Україні, але ніколи їх не купувала і не дарувала, адже така традиція у нас не дуже поширена. І я подумала, чому б не почати її розвивати у своїй країні.
Не вдаючись до подробиць виникнення цього святкового календаря, бо, якщо вас це зацікавить, то ви зможете самі знайти інформацію, хочу лише сказати таке. Слово «adventus» з латинської перекладається як «йде», «наближається». Тож адвент-календар відстежує зворотній відлік свята, що наближжається. Традиція дарувати адвент-календарі походить з Німеччини. Найчастіше це був картонний будиночок із віконцями на кожні із 24 днів до свята, де були сховані маленькі подарунки (цукерки, косметика, приємні дрібниці, цікаві завдання, іграшки, тощо). Щодня, відкриваючи по одному віконцю, ми стаємо на крок ближче до свята.
Сучасний адвент-календар зазнав значних трансформацій форми і змісту, але виконує своє головне призначення – підкреслити значимість та чарівність свята, що наближається, це може бути Новий рік, Різдво, день народження, весілля, канікули, відпустка, подорож та ін. Такий календар змайструвати самому зовсім не складно, потрібно лише бажання і трохи фантазії. А ідеї і натхнення для цього шукайте в нашому відео.
І останнє, але дуже важливе – не забудьте поділитися цією інформацією з друзями. Давайте разом розвивати та примножувати цю прекрасну європейську традицію в Україні.
Світлана Клименко