«Арт–терапія: живописна годинка» для відвідувачів реабілітаційного центру «Веселка»
Арт–терапія в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами відіграє важливу роль.
Це вид психотерапії, який дає можливість будь-якій людині виразити свій внутрішній світ через творчість та мистецтво.
Якщо говорити про класичну арт-терапію, то вона включає в себе тільки візуальні види творчості, такі як: живопис, графіка, фотографія, малювання, ліплення.
Вчені доказали, що малювання нетрадиційними матеріалами дозволяє дитині:отримувати незабутні позитивні емоції; привчитися до творчості; розвивати думки (як ще можна зобразити? як інакше?); розвивати самостійність; розвивати уявлення; розвивати дрібну моторику рук; проявити індивідуальність.
« Витоки здібностей та обдарувань дітей – на кінчиках їх пальців. Від пальців ідуть струмочки, які дають наснаги творчій думці. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячих долоньках, тим розумніша дитина.» В. О. Сухомлинський
Заплановану мистецьку годину, з відвідувачами реабілітаційного центру «Веселка», цього разу довелося перенести в бомбосховище і відразу перейти до практичної частини. Учасникам заходу було запропоновано заняття з використанням цікавої техніки «Малювання по крапках». У цих розмальовках потрібно спочатку з'єднати крапки за цифрами, щоб вийшов малюнок, а потім вже приступати до розфарбовування. Їх захопив цей процес, вони старанно працювали з запалом , творили власні картинки.
Живописна годинка допомогла відвідувачам розслабитися та зняти напругу, незважаючи на обставини.