«Без публикации – ни дня!»
Міцний мороз, сильний, що обпалює обличчя, вітер, ожеледь, як скло... Саме така погода видалася 30 січня. Проте, літератори дружно прийшли в обласну бібліотеку імені Олеся Гончара - на засідання студії «Парус надежды». У вітальні відділу мистецтв, на другому поверсі, було тепло і затишно. І відразу ж забулося про морозну негоду.
Письменник Леонід Марченко відкрив зустріч однодумців віршами невідомого поета:
Печатайтесь! Печататься не вредно,
Печататься полезнее всего,
Причём, при жизни лучше, чем посмертно,
Хотя посмертно – тоже ничего.
Печатайтесь! Всё чаще. Не пасуйте…
Печатайтесь, сомнения гоня!
И докажите всем, что не абсурден
Девиз: «Без публикации – ни дня!».
Леонід Марченко повідомив, що в січні з'явилася «перша ластівка» - нова книга їхнього товариша по перу, Євгена Пастухова, «Палитра жизни», що вийшла в донецькому видавництві «Лебедь». І до речі, ця книга представлена в журналі Міжрегіонального союзу письменників України «Отражение» № 1. А презентацію новинки намічено провести в лютому - тут же в обласній бібліотеці імені Олеся Гончара.
Днями повинна вийти друком збірка віршів Владислава Григор'єва і пісенник «Голубая роза» Олени Любомської. Вже готові до видання рукописи майбутніх книг: у Наталі Євстюніної - детективні повісті, у Наталі Чернишенко - «жіночий» роман, у Юрія Терещенка - поема, у Леоніда Марченка - повість для дітей. Не відстають від них й інші літератори. Тож девіз «Без публикации — ни дня!» для членів літературної студії «Парус надежды» не є голослівним.
Було оголошено, що в березні завершується прийом творів на літературний конкурс імені Б. Лавреньова. Після чого журі належить вибрати найбільш гідних кандидатів в лауреати і дипломанти цього конкурсу, що в 2014 році вважається ювілейним, оскільки проводиться 5-й рік поспіль.
Володимир Моргун на пам'ять прочитав поему відомого шотландського поета Роберта Бернса, ювілей якого - 255 років від дня народження - 25 січня відзначали всюди в світі.
Актуальною була і дискусія на тему «Читати чи не читати ?». За статистикою, нинішній читач в середньому приділяє читанню 9 хвилин на день. «І якщо б художній літературі, - зауважив Роман Медведєв. - А то ж в ці 9 хвилин входить і перегляд реклами, газетних новин ... ». Для літераторів дуже важливо, щоб люди якомога більше читали книг, щоб частіше приходили в бібліотеки - за новими знаннями і за душевною потребою. Твори, написані з жаром серця, не повинні стояти на полицях недоторканними. Члени літстудії прийшли до висновку, що треба, по-перше, випускати цікаві, зі смаком видані книги, а по-друге, самим іти на зустрічі з читачами, пропагуючи свою творчість.
Після цього відбулася традиційна поетична естафета: поети «Паруса надежды» один за одним читали нові вірші.
Були і «музичні паузи». Прозвучали пісні композиторів Павла Панченка та Миколи Тимофеєва на слова Миколи Братана, Леоніда Марченка та Леоніда Клименка.
Дві години пролетіли швидко і непомітно. І відчувалося: залишати вітальню відділу мистецтв ніхто не поспішав ...
Леонід Марченко,
член Національної спілки письменників України
Коментарі