День «Книгочитання до смаку»
«Будинок без книг,
Як кімната без вікон»
Генріх Манн
Мешканці країн Європи добре розуміють важливість читання та книги як для економічного і технологічного розвитку країни, так і для особистісного розвитку громадян. Не є виключенням і Польща. Саме тому в Польській народній республіці запровадили багаторічну програму з популяризації та просування читання, до якої долучаються і дорослі і діти. В рамках програми 11 травня у польській школі провели день «Книгочитання до смаку». Працівниця Гончарівки, яка опинилася у Польщі через повномасштабну збройну агресію росії проти України, не могла залишатися осторонь і радо долучилася до його проведення.
Вона познайомила дітей та їх батьків з діяльністю херсонської книгозбірні, зокрема розповіла про цікаві дитячі заходи, які регулярно відбуваються в бібліотеці та про проєкт «Казковий диванчик», який дуже подобається відвідувачам, що приходять до Гончарівки з дітьми. А також провела розмову з учнями, під час якої вони відповідали на питання: «Чому важливо читати?», «Чи відрізняється бібліотека від книжкового магазину?», «Для чого потрібні бібліотеки?» тощо. Діти наввипередки відповідали, ділились своїми думками. Цікаво, що на питання: «Скільки потрібно читати в день?», – усі учні надали правильну відповідь, що читати потрібно щодня по 20-30 хвилин, адже читання покращує стан клітин мозку і розвиває пам’ять.
На захід учні принесли свої улюблені книжки і отримали завдання: розповісти про них так, щоб слухачі, які ніколи ці книги не читали, неодмінно захотіли б це зробити. Серед книг, які діти принесли – «Кіра й таємниця бублика, або Формування характеру за сім кроків» (автор – Бодо Шефер, німецький фінансовий консультант, письменник) та «Магічне дерево. Червоний стілець» (автор – Анджей Малешка, польський режисер, сценарист, письменник). Ці книги є і у фондах нашої бібліотеки. Тож після того, як книгозбірня почне працювати оффлайн, будь-хто з херсонців зможе їх прочитати.
Найбільше дітям сподобалась книга Бодо Шефера «Кіра й таємниця бублика, або Формування характеру за сім кроків». Учні розповіли, що ця книга вчить чесності, цінуванню грошей, любові до оточуючих і тварин, відкриває правила життя, які допоможуть досягати мети й стати гідними громадянами.
Виявилося, що більшість учнів прочитали фентезійний роман Анджея Малешки «Магічне дерево. Червоний стілець» виданий польською та українською мовами. І не дивно, адже в цій польській школі навчаються і діти з України, які дуже сумують за домом. Читання книг, виданих українською мовою, дає їм можливість залишатися на зв’язку з Батьківщиною, не забувати рідну мову.
Ми вдячні людям, які подбали про те, щоб у дітей з України була можливість читати книжки українською мовою. Впевнені, що повернувшись додому, вони збережуть гарну звичку читати щодня.