Головна Новини Як виникла ідея святкування Дня святого Валентина

Як виникла ідея святкування Дня святого Валентина

10.02.2023 15:04

Посеред найсуворішого зимового місяця ми відзначаємо День закоханих. Це дуже теплий та ніжний день, в який  всі дарують коханим людям свою увагу разом з різними приємними подарунками. 14 лютого в світі відбувається величезна кількість освідчень у коханні та пропозицій руки і серця.
Свято всіх закоханих має дуже давнє походження. Воно бере початок від язичницького свята Луперкалії.  ЛУПЕРК в давньоримських традиціях це урочистості на честь вшанування бога Фавна, який опікувався лісами та пасовищами. Фавна ще називали Луперком, бо на латині «lupus» — це вовк, а бог Луперк був захисником пастухів та їхніх овець чи кіз від вовків. 
Середина лютого вважалася періодом ритуального очищення — римляни прибирали в оселях, а потім посипали підлогу сіллю та пшеницею. Крім того, Луперкалії були ще й святом родючості, а в античні часи це мало велике значення тому що дитяча смертність була дуже високою. Люди, які не мали дітей, в ті часи вважалися проклятими та вдавалися до містичних обрядів для того, щоб народити спадкоємців. Головними дієвими особами Луперкалій були жерці, які приносили в жертву богам тварин: кіз — для родючості та собак — для духовного очищення. Шкіру тварин нарізали на вузькі смужки, змочували в жертовній крові й цими імпровізованими батогами шмагали всіх зустрічних молодих жінок. Вважалося, що таким чином кожна з них обов’язково стане матір’ю здорових дітей тому жінки охоче підставлялися під удари. На час Луперкалій всім неодруженим чоловікам та жінкам належало створювати пари для дітонародження, інколи навіть з незнайомими раніше між собою. Для цього влаштовували своєрідну лотерею: жінки писали своє ім’я на шматочку пергаменту, який вкидали до великої урни. Чоловіки наосліп діставали пергамент з написаним ім’ям і відтоді мали провести з цією жінкою святкові дні у веселощах та коханні. Якщо союз виявлявся вдалим, зрештою він міг перетворитися на шлюб. Луперкалії були дуже популярним святом з еротичним змістом і навіть з настанням християнства відзначалися досить довго, на відміну від інших язичницьких традицій. Лише в 496 році Луперкалії були офіційно заборонені наказом очільника Римської церкви Папи Геласія I.

ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ В ІСТОРІЇ


1415р. - герцог Орлеанський, на той час в’язень Лондонського Тауера, надіслав листа з віршами про кохання своїй дружині. Цей лист вважають першою «валентинкою» в історії.
1537р. - День святого Валентина став офіційним святом в Англії. Про це оголосив король Генріх VII.
1850-ті - початок масового видавництва «валентинок» в Сполучених Штатах Америки. Заснувала його художниця та підприємниця Естер Хоуленд.
1861р. -  в США шоколадною компанією Cadbury вперше було випущено коробку цукерок, яка мала форму серця. Відтоді такі коробки стали популярним подарунком в День закоханих.
1969р. - римським Папою Павлом VI було виключено День Валентина з переліку релігійних свят через його сумнівне походження.
2011р. - в Ірані заборонили листівки й подарунки в День святого Валентина як прояв західної культури.
Щороку в День святого Валентина використовується 1 мільярд святкових листівок. Крім листівок, кожен прагне одарувати свою другу половинку приємним подарунком. Неважливо, чи це буде коштовна ювелірна прикраса, чи давно омріяна подорож, чи сучасний гаджет, а може, навіть екстремальна розвага — наприклад, стрибок з парашутом. Головне, щоб цей подарунок приніс позитивні емоції та романтичний настрій коханій людині. 
Але ж можна підготувати в якості подарунка і щось виготовлене власноруч — наприклад, фотоальбом зі спільними світлинами, в’язаний вручну светр або цікавий сувенір. Такі речі назавжди зберігають в собі тепло люблячого серця, а тому є особливо цінними. Саме для цього випадку ми підготували для вас відео майстер-класу з виготовлення святкового панно.
До того ж це свято не тільки для закоханих. Нам приємно дарувати в цей день подарунки рідним, друзям, дітям — всім, кого ми любимо. В європейських країнах подарунки в День святого Валентина отримують навіть улюблені домашні тварини. Це свято не диктує якихось обов’язкових правил, тому кожен може обирати з ким і де його відзначати.  По-суті, День закоханих — це нагода зробити щось приємне, і неважливо для кого, аби це було від щирого серця. Найголовніше пам’ятати про те, що кохання — це щастя, а його, як відомо, багато не буває. 

 

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
1819 20 21222324
25 26 27 28 293031