Головна Мистецькі постаті АртСпротив Гоноболін Олександр Чарльзович

Гоноболін Олександр Чарльзович

Гоноболін Олександр Чарльзович

Народний артист України, скрипаль, диригент, композитор, член Національної спілки композиторів України, член французьких асоціацій композиторів «SACEM» та виконавців «SPEDIDAM», Почесний громадянин міста Херсон


Моя зброя - музика

Війна застала мене у Херсоні. Спочатку не вірив, що таке можливо... Сирени, вибухи десь поряд змусили зрозуміти, що почалася справжня війна. Майже два місяці не виходив із дому. Спілкувався лише з сестрою та близькими друзями. 
Під звуки снарядів, що розривалися, написав і записав п'єсу для скрипки з оркестром «Плач скрипки». 
Завжди був шанувальником поетичної творчості Наталії Шушляннікової, яка й досі перебуває у Херсоні та не лише «балує» своїми щоденними віршами, а й активно займається волонтерською діяльністю. Мене надихнув її вірш «Упала тиша», музика до нього була написана миттєво та передана для виконання викладачеві Херсонського державного університету, талановитому композитору та співаку Олексію Пономарьову. За два дні вона вже звучала у Фейсбуці. 
Почав писати Поему для симфонічного оркестру «2022. Хроніка війни», яку закінчив у Франції. До речі, з Херсона виїхав завдяки моїй сестрі, яка наполягла на цьому. Згодом я зрозумів, що мене б спіткала доля Юри Керпатенка...
У Франції на мене чекали друзі з якими знайомий вже близько тридцяти років. Вони створили для мене сприятливі умови для життя і творчості. Тут уже написано кілька творів. Деякі вже виконані, інші чекають...
П’ять років тому я познайомився із дивовижною жінкою, головою благодійного «Фонду громади міста Херсон "Захист"» Ларисою Польською. З початку війни вона кілька місяців не залишала Херсон і продовжувала активно допомагати нужденним, але коли над нею зависла загроза життю, змушена була виїхати. На запрошення Л. Польської я став членом Правління Фонду та брав участь у благодійності. Команда, створена Ларисою, продовжує працювати на благо українського народу, зокрема, надаючи допомогу дітям з Херсонщини. Моя скромна допомога була перерахована до Фонду завдяки концертам і продажу нот моїх творів.

О. Гоноболін

З творчістю та благодійністю до Перемоги

Олександр Чарльзович Гоноболін – маестро, якому аплодує не тільки Україна, а й Європа. Про його творчий талант багато пишуть та говорять. Та сьогодні, під час війни з російськими загарбниками, ми поговоримо про патріотизм Олександра Чарльзовича та його велике чуйне серце.
У перші дні війни О. Гоноболін у соцмережі почав виставляти власні патріотичні твори. Серед них пісні: «Молюсь за тебе, Україно», «Місто садів квітучих», «Слава Україні!». Цими творами музикант намагався підняти дух українців. «Дорогі українці! Хочу морально всіх підтримати своїми піснями. Сьогодні вони дуже актуальні, особливо у моєму рідному місті Херсоні. Ми Переможемо без жодного сумніву! І музика українських композиторів заполонить увесь світ!», - підписав композитор свої пости. Дійсно, ці пісні отримали багато позитивних відгуків, коментарів та слів вдячності для маестро. 


Твори періоду війни


П’єса «Плач скрипки» була написана Олександром Чарльзовичем, ще на початку війни, вона відображає стан сьогодення України. Це – крик душі, струни трагедії та болю за нашу державу. Це твір, який нікого не залишить байдужим, бо звучить дуже емоційно та зворушливо. До того ж автор наклав музику п’єси на фотохроніку війни, що ще більше вражає.

 

Поема «2022. Хроніки війни» народжувалась у перші дні війни в окупованому Херсоні. Закінчив її митець у Франції з надією на Перемогу. 11 листопада – в день визволення Херсона маестро представив слухачам поему у себе на сторінці у Фейсбуці та підписав: «Сьогодні саме цей день, коли Херсон зітхнув і обіймашкам від щастя немає меж! Це звучання синтезованих інструментів, але я впевнений, що скоро мої херсонські земляки, та й не тільки, почують цей твір наживо. Твір вистражданий душею. Слава Україні, Слава ЗСУ! Слава всьому українському народові!».

Ще одним шедевром О. Гоноболіна стала пісня «Упала тиша» на слова Наталії Шушляннікової. У зворушливому виконанні Олексія Пономарьова ця пісня торкається серця, додає сили та віри у Перемогу. Адже музика, взагалі, - річ надзвичайна, яка має цілющу дію. І неважливо, чи то співають її, чи то слухають. 


Благодійна діяльність


Олександр Гоноболін активно займається волонтерством та благодійністю для мешканців Херсонщини. Приїхавши до Франції, у різних містах країни музикант почав активно організовувати благодійні концерти, завдяки яким зібрані кошти передаються до Асоціації допомоги українського народу. 

 

Маестро співпрацює з французькою асоціацією «Дружба» міста Сент-Етьєн-дю-Рувре (побратим Нової Каховки). На чолі з головою асоціації Жанін Лебре вони разом організовують і надсилають гуманітарну допомогу (одяг, ліки, їжу) жителям Херсонщини.

 

Окрім того, О. Гоноболін є членом Правління благодійного «Фонду громади міста Херсон "Захист"», мета якого – збір та передача коштів дітям з Херсонщини. Частину цих грошей музикант вносить завдяки концертам і продажі нот власних творів. Ось як Олександр Чарльзович звертається до користувачів соцмереж: «Хочу допомогти діткам глибоко окупованої Херсонщини! ЗРОБІТЬ ЦЕ ЗІ МНОЮ! Продовжую творити та виступати на підтримку України за межами Херсону, але душею я там. Мені болить стан дітей, які залишилися з батьками в окупації у більшості своїй з причин фінансової неспроможності виїхати. Батьки втратили роботу, а значить – у повному безгрошів’ї. Діти голодують! Примус дорослих скоритися, через позбавлення дітей дитинства, через голод та моральні страждання… Оголошуючи власну благодійну акцію, закликаю рятувати дітей в окупації, вони ж – майбутнє України! Запрошую усіх поціновувачів мого композиторського мистецтва долучитись до благодійництва. Ви можете придбати ноти створених мною музичних творів, вибравши за уподобанням на моєму сайті (https://gonobolin.pp.ua) та зробити запит на електронну пошту (aleksandrgonobolin030@gmail.com). Всі отримані кошти я відправлю на підтримку дітей окупованої Херсонщини через «Фонд громади міста Херсон "Захист"», який і займається зараз рятуванням дітей. Зрозумійте – це не тільки матеріальна підтримка, але й моральна! Херсонці повинні відчувати, що їх не забули, не кинули, що про них піклуються, за них хвилюються!»

Багато наших музикантів також ведуть боротьбу на своєму мистецькому фронті. На підтримку України вони влаштовують благодійні концерти в різних куточках світу, на яких часто звучать твори Олександра Гоноболіна: Гамбург – «Betrachtung» для скрипки з оркестром; Royal Art Academy Лондон – «Метаморфози», «Самотність для двох», «Токката», «Вальс», «Танець»; Іспанія – «Аdagio Пробудження», «Реквієм із Фантазії "Ромео та Джульєтта"» та ін.
Відтоді, як розпочалася війна в Україні увесь народ почав боротися проти окупантів. Одні захищають країну зі зброєю, інші допомагають волонтерською діяльністю, хтось рятує, хтось лікує, а хтось підіймає бойовий дух українців своєю творчістю. Олександр Чарльзович Гоноболін теж не стоїть осторонь проблем, які зараз нависли над країною. Він всією душею та серцем разом з Вільною Україною та Херсоном!
Ще хочемо зазначити, що в житті маестро відбулась важлива подія. Відповідно до Указу Президента України у 2022 році «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва» Олександру Чарльзовичу Гоноболіну призначено дворічну державну стипендію. Ми щиро вітаємо маестро з почесною відзнакою! Хоча, як зазначає музикант: «Конкурси, звання, грамоти… Мій інтерес до цього вже давно минув. Найголовніша нагорода для мене – коли на мене чекають… Хочуть слухати мою скрипку, мою музику, спілкуватися зі мною. Загалом, це називається - відчувати себе затребуваним».

Матеріал підготувала Людмила Руденко
лютий 2023 р.

 

 


Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
1011121314 15 16
171819 20 212223
24252627282930