Головна Новини Із Всесвітнім днем архітектури!

Із Всесвітнім днем архітектури!

07.10.2019 15:53

Сьогодні, у перший понеділок жовтня, відзначається Всесвітній день архітектури. Це професійне свято всіх працівників цієї галузі. Тому Всесвітній день архітектури – чудова можливість привітати їх. І хоча в нашій державі більш популярний День архітектури України, який відзначається 1 липня, все ж таки на честь всесвітнього свята ми вирішили розповісти про нього більше.

Одразу після Другої світової війни був створений Міжнародний союз архітекторів. Тоді його метою стало відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств. Того часу архітектори займалися переважно проектуванням будівель в містах. У результаті до 1950 року майже третина всього населення планети проживала саме в міських будівлях. Але й пізніше виявилося, що така організація дуже корисна і робить багато важливого для усього світу. Тому розформувати її ніхто не наважився.

У 1996 році Міжнародний союз архітекторів на своїй 20-й генеральній асамблеї в Барселоні прийняв резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури з 1 липня на перший понеділок жовтня.

Традиційно подібне професійне свято супроводжується безліччю різних заходів. Архітектори всього світу збираються на конференціях, де вони обговорюють свою діяльність, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії, організовують виставки. Кожен рік свято має певну тематику. Цього року воно проходить під девізом «Місто – простір спільного користування». У Києві, наприклад, цього року, з 29 до 31 жовтня, у МВЦ відбудеться Фестиваль архітектури та будівництва. Основною ідеєю фестивалю є перетворення традиційної будівельної виставки в багатопрофільний бізнес-простір, у якому концентруються найактуальніші та нові напрями в урбаністиці, архітектурі, будівництві, дизайні, благоустрої.

Чи знаєте ви щось цікаве про архітектуру? Хочете знати більше – йдіть до Гончарівки. Вся інформація про архітектуру та архітекторів зібрана у відділі мистецтв. І для тих, хто навчається цьому мистецтву, і для професіоналів, і для поціновувачів архітектурних шедеврів – у нас є все.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

1 23 4 567
8 9 10 11 12 1314
1516 17 18192021
22 23 2425 26 2728