Казимир Малевич. Творчість – протест
Як не важко в це повірити, майбутній автор знаменитого «Чорного квадрату» не був у дитинстві дивним, неординарним створінням... Це був цілком звичайний хлопчик – жвавий та допитливий. Йому подобалося просте сільське життя. Подобалося спекотне українське сонце й поля, подобалося полювати з саморобним луком і брати участь у хлоп'ячих бійках.
Описуючи своє дитинство, Казимир Малевич згадує, що років до шести-семи він не малював зовсім... Художником-авангардистом він став набагато пізніше. Одного разу він відправився з батьком до Києва, де побачив полотно – портрет дівчинки, яка сиділа на лавці та чистила картоплю. Полотно залишило незабутнє враження в його пам'яті. Казимир почав малювати.
У 1895 році Казимир переконав батька дозволити йому вступити до Київської художньої школи. Він встиг провчитися в школі рік: сім'я переїхала до Курська. Але якими б важкими не були часи для художника, не малювати він уже не міг.
У 1907 році відбулася перша експозиція імпресіоністських робіт Малевича, де він знайомиться з художниками Василем Кандинським, Давидом Бурлюком, Михайлом Ларіоновим та Іваном Клюном. Із цього часу вектор творчості Казимира змістився в бік авангарду.
Рік народження художника (23.02.1879) точно встановили вже після 125-річчя. З'ясувалося, що святкування ювілею було завчасним, тому в Малевича було два 125-річчя.
Цього року виповнився 141 рік від дня народження Казимира Севериновича. Помер художник 15 травня 1935 року.
Ми говоримо «Малевич» – уявляємо чорний квадрат. Але ж Малевич намалював не тільки квадрат, а ще багато різних кольорових фігур. І не тільки фігур. Коли дивимося на картини Малевича, виникає питання: «Навіщо він це намалював?». А на питання «навіщо» Малевич відповідає в своїх філософських працях. Якщо сказати простіше і коротше – це був протест. Спроба створити щось абсолютно нове. І тут не посперечаєшся – Малевичу вдалося здивувати, шокувати й стати популярним, залишаючись загадковим.
Запрошуємо всіх бажаючих дізнатися більше про життєвий і творчий шлях художника до відділу мистецтв.
Коментарі