Книжково-ілюстративна виставка "Зима крокує - свята дарує"
Український народ завжди славився розмаїттям своєї обрядовості. З давніх-давен українці свято вірили та дотримувались традицій, що передавалися з покоління в покоління. Проводячи різноманітні обряди, люди пам`ятали, що в їх основі лежало дотримання сівозмін польових робіт.
Відділ мистецтв представляє вашій увазі цикл виставок-дійств народного календаря "Народні звичаї та обряди". А саме:
1.“Зима крокує — свята дарує”.
2."Колодій іде! Весну несе".
3."Зелена неділя літо починає".
4."Осінь в її повірках та звичаях".
Перша виставка розкриває свята зимового циклу та складається з таких розділів: "У зими є свят багато”, "Різдвяна зіронька зійшла", "Ой прийшли до тебе три празники в гості", "Водохреща", що насичені різноманітними книгами, нотами, періодичними виданнями, звукозаписами та відеоматеріалами.
З першої рубрики ви дізнаєтесь про святкування Різдва українцями, яких традицій притримувалися наші предки, рецепти приготування різдвяних страв. Наступна рубрика - "Ой прийшли до тебе три празники в гості" розповідає про Щедрий вечір, або Свято Меланки. Дівчата в цей вечір обов`язково ворожили, так як ніч з 13 на 14 січня сповнена магічних дій, спрямованих на розгадування майбутнього, забезпечення родинного добробуту та щастя на весь наступний рік. Цього дня також прийнято водити козу.
Свято, що відзначається 19 січня, має назву Богоявлення, або Водохреща. Це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства. Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді. Дізнайтеся більше про це свято у рубриці "Водохреща".
І завершується цикл зимових свят зустріччю зими з весною – Стрітенням, що відзначається 15 лютого. Це найкраща пора для зустрічей та гостин. Жінки випікали печиво, роздавали дітям. Також співали чумацькі, козацькі та стрілецькі пісні.
Якщо ви захочете більше дізнатися про звичаї українського народу – ласкаво просимо на нашу виставку!
Коментарі