Головна Новини «Креативне писанкарство»: майстер-клас для вихованців реабілітаційного центру «Веселка»

«Креативне писанкарство»: майстер-клас для вихованців реабілітаційного центру «Веселка»

03.05.2024 12:28

Яєчко — розмальоване, барвисте,

Ним тішиться і старець, і дитя.

Творіння людських рук святе і чисте,

Маленький символ нашого життя…

 (Надія Кметюк)

У давнину яйцю, символу початку життя, приписували магічні властивості. Наші предки вважали, що все на світі почалося з яйця. У ньому – минуле, теперішнє і майбутнє, воно – символ відродження світу. Як тільки на поверхню яйця лягали мазки знаків, воно ставало святою писанкою. Тому фарбовані та розмальовані яйця вважалися оберегами, їх намагалися зберегти якомога довше.

Прикрашати яйця до Великодня – одна з найкрасивіших традицій, яка дає можливість для творчості. У кожній родині фарбуванню та розпису Великодніх яєць приділялося багато часу. Спочатку яйця фарбували тільки в червоний колір, пізніше - у різні кольори, малювали на них символічні знаки, пейзажі та писали поздоровлення.

На нашому майстер-класі ми теж були творцями писанок. Бібліотекарка Гончарівки завітала до реабілітаційного центру «Веселка» та розповіла юнакам, що з давніх-давен писанку люди розпочинали писати в гарному настрої, з добрими намірами, ні на кого не гніваючись. Тому, якщо хтось з вас посварився,то треба посміхнутися один одному та помиритися.»

Діти переглянули відео про символи та кольори писанок та скориставшись знаннями зробили свою «Креативну писанку», додавши до орнаменту щось своє особисте.

Календар подій

1 2345 6 7
8910 11 121314
151617 18 192021
22232425262728
293031