Головна Новини «Ленд-арт – мистецтво довкілля»

«Ленд-арт – мистецтво довкілля»

25.08.2025 21:59

Ленд-арт - це унікальна та потужна форма сучасного мистецтва, яка кидає виклик нашим уявленням про природне середовище. Цей напрям виходить за межі галерей, роблячи природу співтворцем і наголошуючи на її крихкості. Мистецтво ленд-арту надихає, зцілює та закликає до відповідальності перед планетою.

У рамках проєкту «Об'єднані Херсоном» на базі Чорноморської міської бібліотеки спільно з реабілітаційним центром «Веселка» відбулася година мистецтва «Ленд-арт – мистецтво довкілля». Бібліотекар відділу мистецтв Гончарівки познайомила юнаків із технікою ленд-арту – мистецтва створення художніх композицій безпосередньо в природному середовищі з використанням природних матеріалів.

Під час зустрічі учасники дізналися історію, особливості та основні приклади ленд-арту. Також, переглянули презентацію з найвідомішими і найвпливовішими роботами ленд-арту з усього світу, від культової «Спірального джетті» Роберта Смітсона до ефемерних скульптур Енді Голдсуорсі, зроблених з листя, каміння та льоду.

На завершення заходу юнаки створити власні ленд-арт об’єкти. Матеріалом для творчості стали звичайні шишки та гілочки, з яких із захопленням викладали орнаменти й фігурки. Робота кипіла в дружній атмосфері: учасники допомагали одне одному, обговорювали ідеї, а кожен новий витвір викликав щирі усмішки та гордість за результат.

Такі зустрічі не лише знайомлять із сучасними мистецькими техніками, а й дарують молоді відчуття єдності та причетності до спільної справи.

Календар подій

    123
45 6 7 8 9 10
11121314151617
18 1920 21 2223 24
25 262728293031