Літературні студії

Літературні студії

Любов до рідного слова об’єднує в літературні студії не тільки початківців, а й літераторів з певним творчим досвідом. При бібліотеці працює декілька літературних студій. Вже 25 років діє «Літературна вітальня», якою керує член Національної спілки письменників України, керівник обласного відділення Міжрегіональної спілки письменників України, відомий критик і поетеса, лауреат літературної премії імені В. Сосюри – Лада Костянтинівна Федоровська. Багато авторів, молодих поетів, журналістів десятиріччями відвідують цю творчу школу.
Сам час продиктував необхідність створення літературного об’єднання «Кулішева криниця», яке вже понад півтора десятка років є робітнею для людей причетних до слова. Спочатку ним керував Микола Іванович Братан, а зараз Валерій Павлович Кулик та Віктор Миколайович Братан. «Кулішівці» – різні за віком, манерою письма, літературним рівнем мають можливість тут поспілкуватися, почитати вірші чи прозові твори, вислухати поради і критичні зауваження найдосвідченіших письменників Херсонщини. Дехто сам просить «дати критику» на його твори, щоб надалі уникати помилок і підвищувати свою майстерність. Доречно процитувати вірш Павла Тичини «При читанні листів від початкуючих»:
Слово в тебе  ще зелене.
А серйозно пишеш ти:
Дайте критику на мене,
Щоб я знав куди іти.
Майже три роки в стінах бібліотеки працює літературний клуб «Елінг», котрий створили при суднобудівельному заводі і який був віддушиною для заводчан. Зараз керує цим об’єднанням Микола Михайлович Каляка, член Національної спілки письменників України, який пояснює так назву студії: «Елінг – це споруда, де закладаються і будуються судна усіх класів. У нашому літературному «Елінгу» виростають і утверджуються молоді літератори.»
Не так давно у нас діє потужна літературна студія Херсонського обласного російського культурного центру «Парус надежды». До неї входять як члени Спілки письменників України, так і літератори-початківці. Керує студією член Національної спілки письменників України, лауреат обласної премії імені М. Куліша – Петро Іванович Питалєв. Засідання літстудії проходять дуже цікаво, різноманітно і, як кажуть, на одному подиху. Літератори постійно навчаються творчій майстерності, удосконалюються на прикладах поетів-класиків, слідкують за інноваціями.
Всі літературні студії, які діють на базі бібліотеки, толерантні, двомовні, вони радо зустрічають літераторів з інших студій.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
24 2526272829