Літературно-музичний вечір "Молитва за Україну"
Вперше цього року Україна долучилася до загальноєвропейської традиції вшанування жертв Другої світової війни, відзначаючи 8 травня День пам’яті та примирення. Наша книгозбірня теж не залишилася осторонь. Саме з цієї нагоди сьогодні тут відбувся літературно-музичний вечір «Молитва за Україну».
На заході були присутні голова Херсонської обласної державної адміністрації Путілов А.С., начальник обласного управління культури Думінська Н.В., ветерани, члени літературних студій, курсанти і просто небайдужі херсонці.
Все дійство відбувалося на фоні червоних маків, адже саме ці квіти є символом пам’яті полеглих у тій страшній війні. Вшанувавши загиблих хвилиною мовчання, присутні разом з отцем Миколаєм церкви Святих праведних Зосима і Савватія просили у Бога миру, добра і злагоди для України.
Від самих перших військових залпів і до переможного травневого салюту через всю війну прокрокували пісні воєнних літ. І хоч пройшло вже 70 років, ці пісні й досі люблять в народі, зберігають в пам’яті як святині. Разом з артистами О. Олійником, Н. Стрелецькою, Х. Ширінським зал підспівував до болю знайомі всім слова пісень «На безымянной высоте», «Смуглянка», «Темная ночь», «Жди меня», «Журавли», «Ветераны». Високу планку тримало й молодше покоління, адже їх номери відрізнялися проникливістю виконання. Це і Я. Рогальський з піснею «Балада про мальви», і учні Таврійського ліцею мистецтв В. Шахунова та В. Пересипкін, що душевно читали вірші, і вокальний ансамбль «Song-time» з піснею «Мир без войны», і виступи А. Куртоглу та О. Юрченко.
Вечір закінчився закликом «Примиріться, сини» у виконанні заслуженого артиста України В. Гурби, тому що слово «мир» лунає сьогодні з вуст кожного українця. Надзвичайно важливо зберегти пам’ять про подвиг мільйонів наших співвітчизників. Адже тільки пам’ятаючи ми переможемо.
Коментарі