Головна Новини Мистецтво між рядків

Мистецтво між рядків

07.07.2021 12:18

Згадуючи улюблені книжки нашого дитинства, ми зазвичай називаємо їхніх авторів, але дуже рідко можемо пригадати, хто ці видання проілюстрував.

І це вкрай несправедливо, адже якісь сюжетні перипетії ми вже ледь пригадуємо, а ось образи улюблених героїв лишаються у пам’яті назавжди: нам уже важко уявити Пеппі Довгапанчоху, мумі-тролів, Гаррі Поттера чи васюківських тореадорів Павлушу та Яву інакшими за тих, якими їх побачили вперше.

Ілюстрації мають тривалу історію – починаючи з малюнків у печерах, які прикрашали, несли певну інформацію і створювали розповідь як форму візуального спілкування.

Підтвердженням сили ілюстраторського впливу є те, що багато класичних текстів лишаються незмінними для кількох поколінь, але саме завдяки ілюстраторам давні твори осучаснюються і стають нам не менш близькими, ніж нашим батькам.

В Україні ніколи не бракувало талановитих художників!

Знайомтесь! Ви могли не знати їхніх імен, але роботи цих українських ілюстраторів прикрасять бібліотеку кожного вибагливого читача.

Топ 5 українських ілюстраторів

Для творчих людей, які мріють реалізувати себе у цій професії, у фондах нашої книгозбірні є багато цікавих видань, зокрема покрокова інструкція «Як стати успішним ілюстратором» Дерека Бразела та Джо Девіса. Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації, що викладені у книзі, допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів. 

Звичайно ж, від самого раннього дитинства потрібно прищеплювати дітям хороший смак. Читання – не виключення. Але як зрозуміти, що краще для вашої дитини? 

Обирайте ті книги, ілюстрації в яких подобаються вам самим. Гармонійні й спокійні, але такі, що привертають увагу і пробуджують фантазію. Приходьте до Гончарівки, ми допоможемо вам обрати найцікавіші видання для будь-якого віку та на будь-який смак!

Ольга Руптанова

Календар подій

   1 2345
6 7 8 9101112
13 141516 17 1819
20 21 22 23242526
27282930