Топ 5 українських ілюстраторів
Його дивовижні та незвичайні, барвисті й справді казкові ілюстрації заворожують і захоплюють, змушують забути про будні та зануритися у справжню атмосферу дитинства. «Снігова королева» Андерсена з ілюстраціями Єрка двічі видавалася англійською мовою і потрапила до трійки найбільш продаваних книг в Англії напередодні Різдва (2015). А відомий бразильський письменник Пауло Коельйо, побачивши ілюстрації Владислава, назвав їх найкращими з усіх, які потрапляли колись на сторінки його книг.
Цей український художник та ілюстратор дитячих книжок опинився у «Почесному списку» найкращих сучасних книжок для дітей (2012).
Список блискуче написаних, ілюстрованих і перекладених книжок для дітей укладає Міжнародне журі Літературної премії імені Г.Х. Андерсена, яку також називають «Малою Нобелівською премією». Проілюстрований Володимиром український бестселер «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки ввійшов до міжнародного каталогу «Білі круки» і став відомим у всьому світі.
Секрети мистецтва ілюстрації львівська художниця пізнавала самотужки: за освітою Наталка Гайда – скрипалька і системний адміністратор. Та це не завадило художниці долучитися до оформлення вже кількох десятків книжок. Кар’єру ілюстраторки Наталка починала з оформлення обкладинок для видавництва «Урбіно», а згодом розпочався період співпраці з «Видавництвом Старого Лева», для якого Гайда проілюструвала книжки Катерини Міхаліциної «Бабусина господа» та «Про драконів і щастя», «Татусеву книгу» Володимира Вакуленка-К, «Абетку» Оксани Кротюк, «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко тощо.
Якщо ви свого часу не закохалися у туконів Оксани Були, то ваше серце гарантовано підкорив би зубр з її авторської книжки-картинки «Зубр шукає гніздо» (ВСЛ, 2016). Книга про лісових мешканців туконі потрапила до престижного міжнародного каталогу книг для дітей і юнацтва «Білі круки 2019» (White Raven 2019).
У дитячій літературі художниця лише 6 років, але за цей час встигла проілюструвати та оформити ціле море прекрасних книжок, зокрема «Мій тато став зіркою» Галини Кирпи (ВСЛ, 2015).
Київський ілюстратор, який працює у техніці цифрової графіки, своїми першими вчителями називає батька та діда – художників Костянтина Сулиму та Петра Козіна. На сьогодні Іван Сулима став одним із художників видань «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», а також проілюстрував «Котигорошка» для IPad (KievSeaPirates, 2013).