Головна Новини «Наші традиції - наше коріння»: вихованці з реабілітаційного центру "Веселка" знайомилися з традиціями української культури

«Наші традиції - наше коріння»: вихованці з реабілітаційного центру "Веселка" знайомилися з традиціями української культури

06.04.2024 21:11

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, буде покараний людьми й Богом. Традиції, як неписані закони, народжуються разом із народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними.

"Наші традиції - наше коріння" - це вислів, який підкреслює важливість збереження та відзначення традицій української культури в житті суспільства. Це вказує на те, що вони є частиною нашої ідентичності і відображають наше минуле, нашу спадщину та наші цінності.

Зберігання та вшанування традицій може зміцнювати спільноту, зближувати людей та сприяти розумінню і повазі до інших культур. Також це може допомогти відчувати себе більш зв'язаними зі своєю історією та корінням.

На заході бібліотекарка Гончарівки розповіла про українські національні обереги, які являються безцінною спадщиною минулих часів. Спочатку учасники подивились відео про ляльку-мотанку  - Берегиню роду. Почули про оберіг, який несе в собі українська вишита сорочка і дізналися, що символізують знаки, фігурки, написи і рослини на ній. Адже сорочка – це далеко не просто вдяганка. Для українців – це перше письмо, яким вони закарбовували свої мрії, сподівання і побажання. Кожен виток і стібок, зроблений на полотні, обов’язково був знаковим, ніс у собі величезне смислове навантаження. І, як часто це буває, те, що закладено в побажаннях і мріях, неодмінно здійснювалося.

Також відвідувачі з реабілітаційного центру «Веселка» подивились відео «Легенда про пісню» , та дізналися, що коли Господь роздавав дари, то нашій Україні дісталася пісня. Народна пісня — це один з найбільш відомих та популярних жанрів народної творчості. Вона є невід'ємною частиною культури кожної нації. Вони зберігаються та передаються з покоління в покоління.

Діти, разом з ведучою, спробували інсценізувати пісню «А мій милий вареничків хоче». Потім заспівали ще декілька пісень акапельно. А під час прослуховування  інструментальної  версії гімну України, виконаного на бандурі, тихесенько підспівували.

Українська пісня ще міцніше з’єднала наші серця та надихнула на творчі звершення!

Курашова І.

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11121314 15 16 17
181920 21 22 2324
252627282930