Головна Новини Papertole, арте-франчез або 3D декупаж. З нами – це просто!

Papertole, арте-франчез або 3D декупаж. З нами – це просто!

10.10.2019 12:36

Папертоль винайшли в Стародавній Японії. Там здавна існує культ паперу. «Прабабусею» об’ємної аплікації можна вважати орігамі – вид декоративно-прикладного складання різних фігурок з тонких листів. Щоб вони довше зберігались, не втрачали свого кольору, їх стали покривати лаком, а потім і вішати на стінах, оформлюючи у рамки. Європейці ознайомилися з цією фактурною творчістю завдяки мореплавцям, які завезли перші азіатські «живі картини» до Франції і Англії. У наш час дизайнери та художники звели папертоль в ранг мистецтва.

9 жовтня до відділу мистецтв Гончарівки завітали майбутні бібліотекарі – учні 1-го та 3-го курсів Херсонського училища культури. Для них співробітники відділу провели майстер-клас з виготовлення картин технікою папертоль або 3D декупаж.

На початку учасники дізнались про історію появи цієї техніки та подальший її розвиток. Потім дізналися алгоритм виконання роботи та взялися за практику.

Навіщо це бібліотекарю, спитаєте ви. А зараз бібліотекар – це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій, культурологом, піар-менеджером, літератором, дизайнером, деколи психологом, не кажучи вже про функцію організатора дозвілля, бути «жвавим» бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці – сьогодні явище необов’язкове.

Вимоги до сучасного бібліотечного спеціаліста висуваються як суспільством, бібліотекою, його професійною діяльністю, так і користувачем. Тобто ця професія вимагає ерудованого, креативного, комунікабельного, розумного, інтелектуального, творчого, справжнього фахівця своєї справи. Отже, техніка створення тривимірних картин в стилі папертоль стане одним із вдалих та корисних доповнень до усіх рис сучасного бібліотекаря.

Протягом двох годин учасники майстер-класу отримали максимум інформації та навичок з цієї техніки, а ще – процес створення арте-франчез подарував усім нам відчуття естетичного задоволення та творчого натхнення.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
24 2526272829